به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118 به نقل از مرکز پایش ستاد حقوق بشر؛ سایت “لییریشن نیوز” به ماجرای کاسلی ویال، مرد جوان برزیلی که به دنبال پناهندگی در ایالات متحده بود پرداخته است که به دلیل اقدام به خودکشی در حالی که در بازداشتگاه مهاجریت شهرستان تورنس (Torrance) بود، درگذشت.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، وکلای قانونی وی می‌گویند؛ پناهجوی برزیلی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده، در شرایط وحشتناکی در بازداشتگاه به سر می‌برد. مدافعان حقوق بشر مکرراً خواستار آزادی افراد بازداشت شده در شهرستان تورنس و بستن مرکز نگهداری مهاجران شدند.

سازمان‌های حقوق بشری هموار شرایط در بازداشتگاه شهرستان تورنس را وحشتناک معرفی کرده‌اند.

این گزارش در ادامه تشریح می‌کند؛ پناهجویانی که در مرزهای جنوبی آمریکا در انتظار رسیدگی به وضعیت پناهجویی خود هستند، در وضعیت بحرانی به سر می‌برند. این افراد در اردوگاه‌هایی ساکن هستند که بیماری و مشکلات بهداشتی در آنها شایع است.

انجمن وکلای مهاجرت آمریکا نیز می‌گوید؛ از سال 2015 حداقل 72 بزرگسال در بازداشتگاه‌های اداره مهاجرت کشته شده‌اند. همچنین کمیته نظارت سنا در سال 2020 دریافت که افرادی که توسط اداره مهاجرت زندانی شده بودند، پس از دریافت مراقبت‌های پزشکی ناکافی جان خود را از دست دادند.

در حالی که اداره مهاجرت و گمرک، دارای تنها پنج بازداشتگاه در چهار ایالت است، شرکت‌های خصوصی دست‌کم 60 بازداشتگاه را در اختیار دارند و آنها را اداره می‌کنند که 75 درصد کل بازداشت شدگان در آنها و بقیه در زندان‌های شهرها و شهرستان‌ها در انتظار گذراندن روند قضائی در کنار جنایتکاران محکوم و مجرمانی که در انتظار محاکمه کیفری هستند، نگهداری می‌شوند.

بیش از  50 هزار زن، مرد و کودک در بازداشتگاه‌های این تشکیلات نگهداری می‌شوند که برخی از آنها به مدت ماه‌ها و یا حتی سال‌ها در انتظار آغاز روند قانونی و قضائی رسیدگی به مهاجرت خود به سر می‌برند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *