به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118 به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، علی صالحی؛ دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز (دوشنبه 7 آذر) در جلسه شورای عالی قضائی اظهار کرد: در راستای دستور اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر بهره‌مندی زندانیانی که واجد شرایط اعطای ارفاقات قانونی هستند، تاکنون 195 نفر از متهمین بازداشتی در تهران که واجد این شرایط بودند آزاد شدند.

رشد 392 درصدی صدور سند حدنگاری برای اراضی کشاورزی در یک سال

در ادامه برگزاری این جلسه حسن بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم با اشاره به جهش قابل توجه صدور اسناد حدنگاری طی مدت اخیر اظهار کرد: در آبان‌ماه سال جاری برای 458 هزار و 811 هکتار از اراضی کشاورزی سند حدنگاری صادر شد که در مقایسه با آبان‌ماه سال گذشته، رشد 392 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ماه آبان برای‌ 10 هزار و 270 ملک روستایی نیز سند کاداستری صادر شد، گفت: در مجموع طی یک سال گذشته برای 140 هزار و 774 منزل روستایی سند حدنگاری صادر شده که در مقایسه با سال گذشته آن، رشد 22 درصدی را نشان می‌دهد.

بابایی افزود: همچنین در آبان ماه سال جاری 11 هزار و 208 رای مثبت در خصوص اراضی و املاک  قولنامه‌ای صادر شد که در مقایسه با سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

ارسال یک میلیون و 300هزار نظریه کارشناسی به صورت سیستمی به قوه قضائیه در یک سال اخیر

کاظمی‌فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نیز در این جلسه، با اشاره به اقدامات این مرکز در زمینه ارجاع کارشناسی به صورت تخصصی، هوشمند، بدون مداخله انسانی و دریافت سیستمی نظرات کارشناسی، اظهار کرد: از ابتدای آبان‌ماه سال جاری، نسخه اولیه سامانه ارجاع هوشمند به کارشناس در سامانه مدیریت پرونده‌های قضائی بارگذاری شده و در اختیار قضات سراسر کشور قرار گرفته است.

وی افزود: این سامانه، کارشناس را بر اساس تعداد کارهایی که در گذشته به او ارجاع شده و همچنین بر مبنای رشته و مکان کارشناسی، انتخاب کرده و به قید قرعه در اختیار قاضی قرار می‌دهد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با بیان اینکه در حال حاضر کارشناسان تمامی نظریات خود را به صورت سیستمی اعم از خودکاربری و دفاتر خدمات الکترونیک قضائی، برای قوه قضائیه ارسال می‌کنند، گفت: سال گذشته یک میلیون و 300 هزار نظریه کارشناسی به صورت سیستمی برای قوه قضائیه ارسال شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *