به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزای آبادی 118؛ حسن بهرام‌نیا ضمن بیان توضیحاتی در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به زائران اربعین حسینی از اسکان و استقرار زائران در شهرهای مجاور مهران و برپایی موکب در شهر مهران به جهت توزیع آب معدنی و وعده‌های غذایی بین زائران اربعین خبر داد.

وی با بیان اینکه در شب گذشته حدود 186هزار نفر از هموطنان کشورمان قصد تشرف به عتبات از مرز مهران  را داشتند، گفت: از سوی مقابل 46 هزار نفر نیز از عراق بازگشته و وارد خاک ایران شدند، اما هنوز آمار خروجی‌ها به سمت عراق بالاتر است.

استاندار ایلام ادامه داد: هم‌اینک چیزی در حدود 47 هزار زائر از مرز خارج و نزدیک به 20 هزار نفر نیز از سمت مقابل وارد کشور شدند.

مطابق صحبت‌های بهرام‌نیا، از زمان استقرار دولت جدید کلیه تمهیدات، برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم به جهت ایجاد زیرساخت‌های مناسب به منظور استقبال از زائران اربعین حسینی را از مدت‌ها قبل در دستور کار قرار دادیم. 

این مقام مسئول با بیان اینکه هم‌اکنون تردد در مرز از طریق 4لاین جداگانه صورت می‌گیرد که نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده است، تصریح کرد: امکانات لازم برای ایجاد سایه‌بان، پارکینگ و تجهیزات مقتضی در  پایانه برکت تماماً تدارک دیده شد و فی‌الحال این امکانات به جهت استفاده در اختیار هموطنان قرار دارد.

وی همچنین از تکمیل ظرفیت پارکینگ تعبیه شده به جهت استقرار خودرو زوار از تعبیه پارکینگی با ظرفیت 65 تا 70 هزار خودرو خبر داد و افزود: به همین دلیل از ظرفیت سایر زمین‌های بایر اطراف برای مدیریت صحیح خودروهای ورودی به پایانه مرزی و استقرار آنها استفاده کردیم.

استاندار ایلام با تأکید کرد بر اینکه که هنوز از سوی ستاد مرکزی اربعین ابلاغی یا اطلاعیه‌ای جدید در خصوص وضعیت مرزها صادر و ارسال نشده است، اظهار کرد: در استان ایلام و مرز مهران این آمادگی وجود دارد تا بر اساس ابلاغیه‌های جدید ستاد مرکزی اربعین هرگونه اقدام لازم را اجرایی کنیم.

بهرام نیا همچنین با اشاره به گرمای شدید طاقت‌فرسای شهر مهران و شهرهای عراق عنوان کرد: به دلیل شرایط غیرقابل تحمل جوی نمی‌توانیم زوار را پشت مرز اسکان داده و نگهداری کنیم؛ لذا به اجبار و ضرورت ناگزیر به اسکان آنان در شهرهای دیگر استان ایلام و مجاور مهران هستیم تا از ازدحام و شلوغی جمعیت در مرز کاسته و بتوانیم مسائل را به خوبی مدیریت کنیم.

این مقام مسئول همچنین توضیح داد: با توجه به استقبال گسترده مردم برای سفر به عراق و گرمی هوا قاعدتاً امکان بروز کمبود منابع غذایی و آب معدنی متصور بوده و وجود دارد اما با مشارکت گسترده مردم و دستگاه‌های اجرایی و به صورت ویژه  فرمانداران شهرهای مختلف تلاش کرده‌ایم مشکلات را مرتفع کنیم.

 وی در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: با تدابیر اتخاذ شده در حال حاضر موکب‌هایی در شهر مهران مستقر شده‌اند که ضمن خدمت‌رسانی به زوار و استقبال از آنان، اقدامات لازم جهت اسکان، توزیع و تأمین میان وعده، آب معدنی، بستنی و وعده‌های غذایی گرم انجام شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *