به گزارش خبرگزاری آبادی 118، تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی و شرکت ملی پست با حضور رئیس حوزه هنری، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مدیرعامل شرکت پست امضا شد.

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی و شرکت ملی پست بعدازظهر شانزدهم آبان ماه ۱۴۰۱ در سالن جلسات حوزه هنری، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری و محمود لیائی، مدیرعامل شرکت ملی پست برگزار شد.

با امضای این تفاهم‌نامه بستری مناسب برای عرضه و ارسال آثار هنری و محصولات فرهنگی حوزه هنری در گستره ملی و بین‌المللی فراهم خواهد شد و آثار هنری به راحتی می‌تواند در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

یکی از اهداف امضای تفاهم‌نامه این است که آثاری فاخر، غنی، دوست داشتنی و جذاب که در حوزه هنری وجود دارد و مورد استقبال عموم نیز خواهد بود، با شیوه‌های متعددی که در متن تفاهم‌نامه دیده شده، در اختیار مردم قرار بگیرد.

به این ترتیب با انعقاد این تفاهم‌نامه، بستری برای عرضه و ارسال آثار هنری و محصولات فرهنگی در کشور فراهم خواهد شد تا دسترسی مردم به آثار تولید شده در حوزه هنری و همچنین آثار فاخر هنری محبوس مانده حوزه هنری، به راحتی امکانپذیر باشد.

هدف دیگر امضای این تفاهم‌نامه، عرضه و ارسال آثار هنری و محصولات فرهنگی در سطح بین‌المللی است. با امضای تفاهم‌نامه، حوزه هنری می‌تواند در بخش بین‌الملل و نمایشگاه‌های بین‌المللی از ظرفیت شرکت پست استفاده کرده و مراسلات بین‌المللی از جمله ارسال آثار برای برگزاری نمایشگاه‌های فرامرزی را به شیوه‌ای امن و آسان انجام دهد.

در حوزه تمبر که به عنوان کالایی فرهنگی که معنای فرهنگی جامعه را می‌سازد نیز، با احیای شورای عالی تمبر که سازمان تبلیغات اسلامی یکی از اعضای آن است، فرصت بسیار ارزشمندی برای همکاری ایجاد می‌شود و از این طریق می‌توان آثار تولید شده در حوزه هنری و همچنین گنجینه غنی از آثار خط و نقاشی هنرمندان را که در حوزه هنری وجود دارد از طریق طراحی تمبر، ماندگار و جاودانه کرد.

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری امضا شد و به زودی این همکاری در قالب کمیته‌های پیش بینی شده در تفاهم‌نامه، به مرحله اجرا در خواهد آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *