به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، حجت‌الاسلام حکمتعلی مظفری؛ رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به اتفاقات تلخ و  ناگواری که در هفته‌های اخیر در کشور در حال رخ دادن است اشاره کرد و گفت: این اتفاق موجب شد که ملت شریف ایران روز به روز شناخت عمیقی نسبت به دشمنان دیرینه خود پیدا کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری، نظام اسلامی را پرتو نوری دانست که هر روز پر فروغ‌تر می‌شود و با تاکید بر اینکه این امر موجب عصبانیت بیشتر دشمن می‌شود، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم پهلوی، در حقیقت، پایان یک مرحله ظلمانی و آغاز یک مرحله نورانی برای اسلام و بشریت بود که مردم در سال 57 به رهبری حضرت امام(ره) توانستند به نظام آرمانی خود دست پیدا کنند.

مظفری، استقلال، بازگشت به هویت اسلامی و تصمیم‌گیری براساس رأی ملت را از دستاوردهای نظام آرمانی مردم دانست و افزود: در مواجهه با حرکت انقلاب اسلامی دشمن طی چهار دهه گذشته همه روش‌های لازم مانند؛ جنگ تحمیلی هشت ساله، شورش‌های اوایل انقلاب، حمایت از گروهک‌های منافقین، را به کار گرفت تا این نظام را از پای درآورد صبر و مقاومت ملت، به شکست دشمنان انجامید.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود تمام مخالفت‌هایی که صورت گرفت حضرت امام (ره) به صورت ضرب‌الاجل دستور برگزاری همه پرسی را دادند و بیش از چهار دهه از 12 فروردین 1358می‌گذرد، روزی که  18 میلیون ایرانی با رای خود نظام جمهوری اسلامی ایران را جایگزین رژیم پهلوی کردند و با 98 و دو دهم درصد آرا به حذف سلطنت و برقراری نظامی اسلامی “بله” گفتند.

رئیس دیوان عدالت اداری تصمیم حضرت امام(ره) برای برگزاری همه‌پرسی را در دنیا بی‌نظیر دانست و افزود: طبق گفته صاحب‌نظران و مورخان، هیچ کشوری تا به حال اصل نظام خود را به همه پرسی نگذاشته است اما این اتفاق با تدبیر حضرت امام(ره) در چهار دهه قبل در کشور اتفاق افتاد.

مظفری با تاکید بر اینکه همه‌پرسی فقط رای کاغذی مردم نیست، گفت: در این 43 سال هر ساله چندین بار همه پرسی در کشور برگزار می‌شود و حضور مردم در مناسبت‌های سیاسی مانند راهپیمایی 22 بهمن و برگزاری انتخابات نیز نوعی همه‌پرسی است که مردم همیشه حضور پررنگ داشته‌اند.

رئیس دیوان عدالت اداری به نامهربانی‌هایی که به انقلاب اسلامی در طی چهار دهه گذشته است اشاره کرد و گفت: به کدامین گناه نابخشودنی انقلاب اسلامی مستحق نامهربانی از درون و دشمنی و کینه‌توزی از بیرون شده است مگر غیر از این بود که هر جا صدای مظلومی را شنید تظلم‌خواهی کرد، مساله فلسطین، سوریه، عراق و مبارزه با گروهک‌های تروریستی بیانگر این هستند که سال‌ها این انقلاب با ظلم و ستم مبارزه کرده است.

وی افزود: کشوری که به بهانه داشتن سلاح هسته‌ای سال‌هاست ما را تحت تحریم‌های شدید قرار داده و مدعی حقوق بشر است، خودش متهم به نسل‌کشی است و با استفاده از سلاح هسته‌ای فاجعه انسانی بمباران اتمی هیروشیما را در کارنامه خود دارد و مدعیان دیگر حقوق بشر مثل انگلستان و آل‌سعود هنوز به صورت پادشاهی اداره می‌شوند و جرأت برگزاری همه‌پرسی در کشور خود را ندارند.

مظفری با اشاره به حضور پرشور و بی‌نظیر مردم در راهپیمایی 13 آبان گفت: امسال استکبار جهانی با تمام وجود و ابزار به مبارزه انقلاب اسلامی آمده است و حضور در این راهپیمایی دشمنان را ناکام گذاشت و مردم حماسه دیگری خلق کردند و این نوعی همه‌پرسی و تایید نظام است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: جامعه قضائی کشور و مجموعه دیوان عدالت اداری با قوت در کنار مردم و آرمان‌های الهی انقلاب  اسلامی تا زمانی که رهبر معظم انقلاب پرچم ولایت را به دست امام زمان(عج) برساند، ایستاده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *