به گزارش خبرگزاری آبادی 118، جشنواره «ایران پیروز» جشنواره فرهنگی ورزشی سازمان فرهنگی هنری است که همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ مناطق مختلف برگزار می‌شود.

در این جشنواره برنامه‌هایی برای خانواده‌ها به‌ویژه نوجوانان برگزار شده و از آنان دعوت می‌شود با حضور در فرهنگسراها لحظاتی شاد و مفرح را در کنار دیگر اعضای خانواده خود تجربه کنند.

جشنواره «ایران پیروز» از ۶ بخش اصلی تشکیل شده که از آن جمله می‌توان به «بازی‌های گروهی»، «پویش‌های فوتبالی»، «غرفه‌های محصولات»، «فضاسازی هویت ایرانی» و «اردوی دانش‌آموزی» تشکیل شده است. همچنین بخش بازی‌ها شامل ۵ قسمت لیگ فیفا، بازی‌های رومیزی فوتبالی، فوتبال دستی، چالش‌های فوتبالی و فوتبال آدمکی خواهد بود. همه بازی‌ها به صورت مسابقه برگزار می‌شود و برندگان در هر روز جوایزی دریافت می‌کنند.

فرهنگسرای اندیشه همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال و حضور تیم ملی کشورمان در این رویداد جهانی، غرفه‌های متنوع فرهنگی ورزشی را ویژه خانواده‌ها و نوجوانان تدارک دیده و در قالب جشنواره «ایران پیروز» به استقبال این ایام رفته است.

از جمله برنامه‌هایی که در جشنواره «ایران پیروز» فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود می‌توان به مسابقات فوتبال دستی و بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد. این ایستگاه فضایی را برای رقم زدن اوقاتی شاد و مفرح ویژه خانواده‌ها فراهم می‌کند. هم‌چنین ایستگاه‌های «بازی کارتی و جورچین فوتبالی» و «سه رنگ سربلندی» مجموعه اقدامات فرهنگی است که به مناسبت برگزاری جام جهانی فوتبال در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

ایستگاه رادیو جام‌جهانی، غرفه ورزش‌های باستانی، ایستگاه خوشمزه‌های سنتی و … از دیگر برنامه‌هایی است که در جشنواره «ایران پیروز» به همت فرهنگسرای اندیشه تدارک دیده شده است.

در بخش دیگری از جشنواره «ایران پیروز»، ۲ پویش مجازی فوتبالی با شعار «#میمیرم_برات» و «جام همدلی» برای فوتبال دوستان تدارک دیده شده است.

علاوه براین، غرفه‌های «محصولات هواداری» همراه با عرضه برخی محصولات، غرفه فرهنگی با هویت ایرانی که به عرضه اسباب بازی و نوشت افزارهای فوتبالی اختصاص دارد و غرفه خوراکی که هواداران می‌توانند از این غرفه خوردنی و نوشیدنی‌های مناسب حین تماشای فوتبال را تهیه کنند، تدارک دیده شده است.

این غرفه از روز ۲۹ آبان ماه همزمان با آغاز مسابقات فوتبال جام‌جهانی فعالیت خود را آغاز کرده و تا ۸ آذر همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ پذیرای خانواده‌ها در فضای باز مجاور فرهنگسرای اندیشه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *