به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آبادی 118، قرائت گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد واقعه فوت خانم مهسا امینی در دستور کار جلسه امروز نمایندگان مجلس قرار داشت.

در این جلسه علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گزارش کمیسیون درباره فوت خانم امینی را قرائت کرد که در ادامه می‌خوانید:

هیچ‌گونه ضرب‌وجرح در مواجهه، انتقال و استقرار مرحومه خانم امینی در محل پلیس امنیت عمومی صورت نگرفته است. کسانی که قبل از روشن شدن ماجرا اظهارات عجولانه داشتند و زمینه سوءاستفاده معاندین نظام و اغتشاشگرانرا ایجاد کرده‌اند اگر مواضع‌شان را اصلاح نکنند باید تحت پیگرد قضایی قرار بگیرند.

میزان و کیفیت اثربخشی اقدامات درمانی در حدفاصل بر زمین افتادن خانم امینی تا زمان حضور پرسنل اورژانس قابل تأمل است و ازدحام مقابل درب خروجی پلیس امنیت عمومی که باعث تأخیر بیش از 6دقیقه‌ای در عزیمت آمبولانس شده نیز در روند درمانی نامبرده بی‌اثر نبوده است.

اطلاع‌رسانی بهنگام و دقیق فراجا، زمینه روایت‌سازی جعلی رسانه‌های دشمن را و عذرخواهی از قصور احتمالی تبعات تلخ اجتماعی را کاهش می‌داد.

آموزش کارکنان و مأموران، تجهیز پلیس امنیت عمومی به لباس‌های دوربین‌دار و نصب دوربین در خودروهای گشت ضرورت قانونی دارد.

نهادهای مربوط به گشت ارشاد باید ساختار، روش‌ها و فرایندهای اجرایی گشت ارشاد را بررسی و اصلاح کنند. کمیسیون امور داخلی مجلس موضوع را پیگیری خواهد کرد.

تبصره 638 قانون مجازات اسلامی درباره تعریف دقیق از حدود حجاب شرعی و شفاف شدن مفاهیم مبهم مربوط، برای اجتناب از اصل تداخل قوا باید از طریق ارایه لایحه قوه قضائیه اصلاح شود.

مهمترین راه ترویج حجاب و عفاف، علاوه بر اجرای قوانین، راه‌های ایجابی است و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی باید از دستگاه‌هایی که در این زمینه کم‌کاری کرده‌اند، مطالبه و سؤال کند.

مشروح گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد واقعه فوت خانم مهسا امینی را با دریافت فایل زیر بخوانید.
 

انتهای پیام/+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *