به گزارش خبرگزاری آبادی 118، ساعتی پیش تصاویری از آتش‌سوزی زندان اوین در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در همین راستا خبرنگار آبادی 118 در راه زندان اوین است تا گزارش تکمیلی از این حادثه ارسال کند.

در همین حال مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد در پی درگیری بین تعدادی از  زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه کارآفرینی زندان دچار حریق می‌شود.

بلافاصله پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه خیاطی بند زندانیان محکومیت مالی و سرقت انتظامات زندان برای کنترل درگیری وارد عمل می‌شوند و ایستگاه آتش‌نشانی مستقر در زندان نیز بلافاصله عملیات اطفای حریق را آغاز می‌کنند و هم‌اکنون آتش‌سوزی مهار و خاموش شده است.

این گزارش حاکی است نیروی انتظامی هم جهت کمک به برقراری هرچه زودتر آرامش در اوین به انتظامات زندان کمک کرده است.

بر اساس این گزارش درگیری بین زندانیان نیز با ورود انتظامات زندان تحت کنترل درآمده است.

یک منبع آگاه به آبادی 118 گفت: زندان اوین در زمان حاضر کاملاً تحت کنترل و آتش‌سوزی نیز اطفا شده است.

خبرنگار آبادی 118 از مقابل زندان اوین نیز گزارش داد که به‌نظر می‌رسد آتش مهار شده است و در فضای بالای زندان اوین صرفاً دودهایی دیده می‌شود و خبری از زبانه‌های آتش نیست.

گزارش تکمیلی خبرنگار آبادی 118 از مقابل زندان اوین

خبرنگار آبادی 118 می‌گوید: در زمان حاضر فضا کاملاً آرام است؛ مأموران امنیتی و انتظامی در منطقه حضور دارند اما به‌خلاف برخی شایعات خبری از تجمع یا شعار نیست.

ماشینهای اطفای حریق و امدادی نیز همچنان اطراف اوین حاضر هستند با این حال غیر از یک دود مختصر، اثری از آتش دیده نمی‌شود و مشخصاً آتش اطفا شده است.

سید جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی هم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118 از مهار حریق در زندان اوین خبر داد و گفت: آتش‌نشانان در حال لکه‌گیری هستند و علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

مأموران یک ایستگاه که داخل محوطه داخل زندان بیش از 10 سال است قرار دارد به‌مدت زمان یک دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

مأموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی دیگر نیز به‌همراه تجهیزات در محل آتش‌سوزی حاضر شدند، محل آتش‌سوزی یک کارگاه خیاطی بود که دچار آتش‌سوزی شده بود.

جزئیات دیگری از آتش‌سوزی زندان اوین

یک منبع آگاه درباره جزئیات اتفاقات امشب زندان اوین به خبرنگار خبرگزاری آبادی 118 گفت: ساعاتی پیش زندانیان بند 6 و بند 7 که بند مخصوص سارقان و بند محکومان مالی است با یکدیگر درگیر می‌شوند اما به‌دلیل درگیر شدن تعداد قابل‌توجهی از این زندانیان با یکدیگر، وکیل بندها با کمک نیروهای حراست سعی در متفرق کردن زندانیان می‌کنند.

در این حین، برخی زندانیان با سوءاستفاده از فضای پیش‌آمده، انبار لباس را آتش می‌زنند.

وی گفت: مدیریت زندان از آتش‌نشانی برای اطفای حریق کمک می‌گیرد و بعد از مدتی آتش خاموش می‌شود و اوضاع تحت کنترل قرار می‌گیرد.

این مقام امنیتی با بیان اینکه بسیاری از اعضای بند 6 و 7 زندان در این درگیری مشارکت نداشتند، گفت که به رفتار افراد مؤثر در این درگیری رسیدگی خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین تأکید کرد: در درگیری امروز زندانیان، هیچ زندانی امنیتی دخالت نداشت و اساساً بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بندهای سارقان و محکومان مالی جداست و با آن فاصله دارد.

دادستان تهران: درگیری زندان اوین ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد

دادستان تهران نیز می‌گوید: اوضاع زندان اوین از ساعاتی پیش آرام شده است و آرامش برقرار است.

وی تأکید کرد: درگیری امروز زندانیان هیچ ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد و اساساً بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بندهای سارقان و محکومان مالی که آتش و درگیری آنجا رخ داده است جداست و با آن فاصله دارد.

انتهای پیام/+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *