به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ عبدالرسول پورعباس امروز در نشست خبری خود با اشاره به آغاز ثبت‌نام مرحله نخست کنکور از روز یکشنبه 8 آبان اظهار کرد: فردا عصر سامانه ثبت‌نام در سایت سازمان سنجش فعال خواهد شد.

وی افزود: کنکور سال آینده برمبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و باید دو نوبت کنکور برگزار کنیم در روزهای 29 و 30 دی ماه امسال و 14 و 15 تیر1402.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه داوطلبان می‌توانند در دو نوبت کنکور شرکت کنند، گفت: البته حداکثر نمره برای آنها ملاک قرار می‌‌گیرد و هر نوبت آزمون یک نمره کل به آنها می‌دهد که دو سال اعتبار دارد و براساس آن می‌توانند برای دو سال در انتخاب رشته شرکت کنند.

پورعباس بیان کرد: پذیرش یک‌بار در سال و در مرداد ماه است که افراد به سایت سازمان سنجش مراجعه و انتخاب رشته می‌کنند، سوابق تحصیلی که از آموزش و پرورش اخذ می‌شود 40 درصد تاثیر قطعی دارد و سهم کنکور 60 درصد است.

وی متذکر شد: برای امسال همه داوطلبان کنکور باید یک شماره موبایل مخصوص خود داشته باشند تا پروفایل مخصوص آنها در سامانه ساخته شود.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: ثبت‌نام مرحله اول از فردا آغاز می‌شود و کنکور آن در دی ماه برگزار خواهد شد که نمرات خام تا پایان سال اعلام می‌شود و پس از آن در تیر ماه آزمون برگزار می‌شود و پس از دریافت نمرات امتحانات نهایی از آموزش و پرورش در مرداد سال آینده نمره کل به دانش آموزان اعلام خواهد شد‌.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *