تنها چند هفته پس از وقوع بارندگی و سیلاب مرگبار در پایتخت کره جنوبی، این کشور درحالی با توفان “هینامنور” مواجه شده که پیش‌ بینی‌ها حاکی از آن است که میتواند قوی ‌ترین توفان در تاریخ ثبت شده کشور باشد.

به گزارش آبادی 118، همچنین در شهر شانگهای در چین بامداد دوشنبه بارش شدید باران گزارش شد و تدارکات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی در نظر گرفته شده است. همچنین انتظار می‌رود که توفان و بارش باران تا دوشنبه شب به جزیره کیوشو در غرب ژاپن برسد.

طبق گزارش انجمن هواشناسی کره در ساعت ۱۴ امروز (دوشنبه)، به وقت محلی توفان هینامنور در ۲۸۹ کیلومتری جنوب-جنوب غربی جزیره ججو قرار داشت. این توفان با حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت به سمت شمال حرکت کرده و پیش بینی شده حدود ساعت هفت صبح روز سه شنبه به سواحل جنوبی کره جنوبی برسد.

شرایط جوی در جزیره ججو موجب شد تا مقامات محلی به تعطیلی مدارس و برگزاری کلاس‌های درس به شکل آنلاین در روزهای دوشنبه و سه شنبه اقدام کنند. در سئول نیز مهدهای کودک و برخی مقاطع تحصیلی در روز سه شنبه تعطیل شدند.

همچنین چندین پرواز و خدمات کشتیرانی لغو شده است.

به گزارش نیویورک تایمز، ماه گذشته وقوع سیلاب در سئول در حالی منجر به مرگ دستکم ۹ تن شد که حدود ۴۳۱ میلی‌متر باران در یک روز گزارش شد. انتظار می رود که توفان روز سه شنبه موجب بارش ۳۰۴ میلی‌متر باران در منطقه سئول شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *