مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اعلام این که تغذیه انحصاری با شیرمادر در شش ماه نخست بعد از تولد نوزاد در کشور به ۴۷.۴ درصد رسیده است، خواستار فعال‌تر شدن کمیته‌های تغذیه با شیر مادر در دانشگاه‌های علوم پزشکی شد.

به گزارش آبادی 118، دکتر محمدرضا صایینی در «برنامه بزرگداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر» در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: بر اساس تحقیقات ملی، تغذیه انحصاری با شیرمادر در کشور سال ۷۹ بالغ بر ۴۴.۱ درصد بود که در سال ۸۹ به ۵۳.۱ درصد و در سال ۹۶ به ۴۷.۴ درصد رسید.  

وی درصد شهری تغذیه انحصاری با شیرمادر در سال ۹۶ را ۴۵.۹ و درصد روستایی تغذیه انحصاری با شیرمادر را ۵۰.۹ اعلام کرد و افزود: باید بتوانیم با مداخلات و برنامه هایی این درصد را به ۷۰ برسانیم.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت بیان داشت: بیمارستان های دوستدار کودک سالم در کشور از ۱۱ بیمارستان در سال ۷۰ به ۵۶۸ بیمارستان در سال ۱۴۰۰ رسیده است.  

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، صایینی افزود: در صورتی که تمام ۱۰ اقدام لازم برای تبدیل یک بیمارستان به بیمارستان دوستدار کودک سالم انجام شود، بر اساس ارزیابی ها می توان ۸۵ درصد بیمارستان های کشور را به بیمارستان دوستدار کودک سالم تبدیل کرد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *