به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، دومین جلسه قرارگاه پیگیری اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه با حضور معاون اول قوه قضائیه و مقامات عالی قضائی کشور برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه با بیان سخنانی در این جلسه گفت: باید به‌گونه‌ای اقدام کنیم تا در بازه زمانی کوتاه‌مدت دو ماهه گزارش عملکرد خود را به رئیس قوه قضائیه ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه هدف از انجام ماموریت‌ها در دستگاه قضا عمدتاً تحول در دادگستری‌های کشور است، گفت: باید موضوع و مشکل را شناسایی کنیم تا با طرح مسائل در پی اجرای هر چه سریع‌تر فرامین رهبر معظم انقلاب گام برداریم.

بنا بر اعلام این خبر؛ در این جلسه در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص قوه قضائیه در جلسه هفتم تیرماه در قرارگاه فوق‌الذکر 5 کارگروه‌ برای اجرایی شدن فرامین رهبر انقلاب در دستگاه قضائی تشکیل و اعضای آن مشخص شد.

کارگروه پیشگیری و مقابله با فساد درون سازمانی و برون سازمانی، کارگروه نظارت دستگاه قضائی بر ضابطان و حقوق عامه، کارگروه صیانت از نیروی انسانی و ارتقای کیفیت عملکرد، کارگروه مراقبت از امنیت روانی جامعه، کارگروه حمایت از مالکیت؛ 5 کارگروه مذکور است.

همچنین کلیت راهکارها برای انجام اقدامات در کارگروه‌های عنوان شده به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید تا در ادامه و در فرآیند اجرای اقدامات این راهکارها عملیاتی شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *