به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش حقوق بشر آمریکایی در قزوین گفت: ما اعتقاد داریم این حاجی ایرانی هیچ جرمی مرتکب نشده و بی‌گناه است.

وی افزود: پس از اطلاع از دستیگری وی در عربستان با دستگاه‌های ذیربط در تماس بودیم و در حال حاضر هم این دستگاه‌ها پیگیر آزادی این شهروند ایرانی هستند.

غریب‌آبادی بیان کرد: وزیر امور خارجه شخصاً پیگیر آزادی این حاجی ایرانی است و با چند از همتایان خود در کشور‌های همسایه برای آزادی وی گفت‌وگو کرده است که در این زمینه مداخله کنند.

به گفته معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه، علاوه بر پیگیری سازمان حج و زیارت، روز گذشته دادستان کل کشور در راستای اجرای قانون آیین دادرسی کیفری برای حمایت از اتباع ایرانی در نامه‌ای از وزیر امور خارجه خواسته است به وضعیت و آزادی هر چه سریع‌تر این حاجی ایرانی رسیدگی کند.

غریب‌آبادی گفت: ما توصیه‌های لازم را به دستگاه‌های ذیربط کرده‌ایم و امیدواریم هرچه سریع‌تر این حاجی ایرانی به آغوش خانواده اش بازگردد.

گفتنی است؛ یکی از حجاج کشورمان در روز عید غدیر به علت انداختن عکسی از حاج قاسم با کعبه توسط نیرو‌های سعودی بازداشت و زندانی شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *