به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام با حضور در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه مرز مهران به نسبت مرزهای دیگر از حجم استقبال بیشتری برخوردار است، گفت: هم‌اکنون اوضاع و شرایط مرز مهران نسبت به دیروز بهتر شده و تردد روان‌تر است‌.

وی ادامه داد: در روز قبل به علت حجم انبوه زائران و گرمی هوا نتوانستیم زائران را از مرز عبور دهیم که همین امر موجب شد تا زائران دچار اذیت و ناراحتی شوند.

استاندار ایلام با اشاره به فراهم بودن آب و مواد غذایی در پایانه مرزی مهران بیان کرد: در شهرها و برخی از معابر منتهی به مهران کمبود مواد غذایی و آب معدنی وجود داشت که با هماهنگی و برنامه‌ریزی صورت گرفته با بالگرد آب معدنی لازم تهیه شد.

وی همچنین تأکید کرد بین تمامی نهادها و دستگاه‌ها برای حل مشکلات مرتبط با زائران هماهنگی و تعامل خوب و هم‌افزایی مناسبی وجود دارد.

در ادامه این برنامه، محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه مرز تمرچین برای نخستین بار در سال جاری برای عبور به عراق در ایام اربعین در نظر گرفته شده و بازگشایی شده است، گفت: شرایط آب‌وهوایی در این مرز از نظر خنک بودن هوا نسبت به سایر مرزها بهتر است و بیش از 1700 دستگاه برای حمل‌ونقل زائران در عراق از این مرز به اربیل و از آنجا به کرکوک و بغداد پیش‌بینی شده است.

وی توضیح داد: با توجه به ابلاغ وزارت کشور مبنی بر بسته شدن مرزهای زمینی، این مرز نیز هم‌اکنون بسته است و در طول شب و روز گذشته 10 هزار نفر از هموطنان که در این مرز حضور داشتند و از مرز با هماهنگی طرف عراقی عبور داده شدند.

استاندار آذربایجان در انتها اظهار کرد: شرایط در این مرز در مقایسه با مرزهای دیگر بهتر است و این آمادگی وجود دارد که در صورت آمادگی طرف عراقی و اعلام و وزارت کشور، مجدداً این مرز را بازگشایی کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *