به گزارش خبرگزاری آبادی 118، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح روز گذشته جمعه ششم خرداد به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در شورای اداری شهرستان بهارستان از توابع استان تهران گفت: نکات و مسائل مطرح شده در این جلسه در کنار دستاوردهای بازدیدهای میدانی سفر استانی در هیأت دولت و نهاد ریاست جمهوری مطرح و پیگیری می‌شود.

وی افزود: همه موارد در جلسات کارشناسی هیأت دولت در راستای رفع مشکلات مناطق محروم پیگیری و امیدواریم همه مشکلات با اقدامات جهادی و ایجاد امکانات مناسب مرتفع شود.
عضو هیأت دولت مردمی در ادامه به اهمیت رفع مشکلات شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: این شهرستان نیازمند امکانات متناسب با جمعیت آن در تمامی حوزه‌ها است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: توسعه و تجهیز فضاهای فرهنگی شهرستان بهارستان از جمله کتابخانه ها باید در دستور کار قرار گیرد و در این زمینه از اعتبارات وزارت فرهنگ برای نوسازی و تجهیز فضاهای فرهنگی بهره خواهیم برد شد، البته مهم‌تر از ایجاد زیرساخت، تهیه تولید محتوای غنی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت توسعه فعالیت‌های فرهنگی در امامزادگان اشاره کرد و افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند: «امامزاده ها قطب فرهنگی باشد»، ما نیز در وزارت فرهنگ به تقویت این مساله اهتمام خواهیم داشت و در همین راستا توسعه و تجهیز کتابخانه ها، دارالقرآن و سالن‌های چند منظوره، سه امامزاده شهرستان بهارستان مورد توجه قرار گیرد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش به طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها پرداخت و گفت: متأسفانه اغلب پرونده‌های اقتصادی در دادگاه‌ها مربوط به مشکلات ارز ۴,۲۰۰ تومان بود، همچنین نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد در روش سابق پرداخت یارانه‌ها در حق مردم اجحاف می‌شد زیرا با بیش از ۳۰ درصد هدررفت مستقیم منابع مواجه بودیم و تا ۳۰۰ کیلومتر دورتر از مرزهای کشور از یارانه‌های ما استفاده می‌کردند اما این یارانه به دست مردم نمی‌رسید.

وزیر فرهنگ افزود: دولت مردمی در آغازین ماه‌های فعالیت خود تصمیم گرفت تا روند اصلاح یارانه‌ها را بر اساس اطلاع‌رسانی دقیق و با هدف تحقق عدالت فرهنگی و اجتماعی آغاز کند. بنابراین اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها عبور از شرایط ناعادلانه پرداخت یارانه‌ها به شمار می‌آید.

عضو هیأت دولت مردمی در ادامه به وضعیت بیماری کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: آغاز کار دولت انقلابی با اوج پیک پنجم کرونا در کشور مواجه شده بود و همزمان فداکاری‌های کادر درمان و همکاران وزارت بهداشت در خط مقدم مبارزه با کرونا و حرکت جهادی و انقلابی تشکل‌های مردمی، موجب کاهش این ویروس در کشور شد؛ به طوری که این روزها از حدود ۷۰۰ فوتی در روز به چند فوتی مبتلا به کرونا رسیده ایم.

وی افزود: دستاوردهای دولت مردمی در مهار ویروس کرونا در کتابی با عنوان «جان ایران» گردآوری شده است که در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.
وزیر فرهنگ در پایان با اشاره به حضور اقشار مختلف مردم در مراسم باشکوه «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی تهران گفت: امروز دشمن صهیونیستی با تمام داشته‌هایش مقابل تفکرات انقلابی و اسلامی قد علم کرده است؛ اما خوشبختانه جمهوری اسلامی دست برتر را در تمامی بخش‌ها و حوزه‌ها از آن خود کرده است و دشمن نمی‌تواند مقابل جوانان انقلابی ایستادگی کند و ایران اسلامی با صلابت به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی در دنیا خواهد بود.

وزیر فرهنگ به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در ابتدای سفر خود به شهرستان بهارستان با حضور در گلزار شهدای امامزاده حسن (ع) این شهرستان با ادای احترام به مقام شهدا از خانواده شهدای این شهرستان نیز تجلیل کرد؛ همچنین بازدید از مجموعه ورزشی نسیم شهر، بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع)، حاشیه رودخانه شادچای و شهرک صنعتی قلعه میر از دیگر برنامه‌های دکتر اسماعیلی در جریان این سفر بوده است.

اسماعیلی در این سفر در مجتمع فرهنگی هنری الهیه شهرستان بهارستان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع در کتابخانه پروین اعتصامی این شهرستان حضور یافت و شاهنامه خوانی نوجوان بهارستانی از حواشی قابل توجه این بازدید بود، همچنین در ادامه سفر استانی خود نیز از ظهر جمعه ششم خرداد از مراکز و بخش‌های مختلف شهرستان رباط کریم نیز بازدید کرد و حضور در جمع نخبگان این شهرستان بخش پایانی سفر یک روزه نماینده ویژه رئیس جمهور به دو شهرستان بهارستان و رباط کریم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *