نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: سیاه پوستان و آسیایی‌تبارهای مقیمِ انگلیس برای دریافت خدمات تشخیص سرطان مدت زمان بیشتری را در مراکز درمانی و بیمارستان‌های این کشور در انتظار می‌مانند و این خدمات با تاخیر در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

به گزارش آبادی 118، بررسی داده‌های سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) نشان میدهد: سیاه پوستان و مردم کشورهای آسیایی ساکن در این کشور نسبت به افراد سفید پوست مدت زمان بیشتری را برای دریافت خدمات تشخیص سرطان در انتظار می مانند.

این درحالیست که پزشکان و متخصصان توصیه می کنند تشخیص و شروع به موقع درمان سرطان میتواند بهترین نتیجه را برای افراد مبتلا به این بیماری به همراه داشته باشد و برای نجات جان بیمار از مرگ امری حیاتی است.

بررسی انجام شده توسط محققان دانشگاه اکستر و روزنامه گاردین روی ۱۲۶ هزار مورد سرطان در فاصله سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ نشان داد: میانگین زمان ​​بین بروز علائم بیماری در فرد سفید پوست و مراجعه به پزشک عمومی و تشخیص آن ۵۵ روز است. اما برای مردم کشورهای آسیایی ساکن در انگلیس ۶۰ روز و برای سیاه پوستان ۶۱ روز است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، در این مطالعه داده‌های مرتبط با مراقبت اولیه بیماران مبتلا به هفت نوع سرطان پستان، ریه، پروستات، روده، مری-معده، میلوما و تخمدان بررسی شد. همچنین تفاوت چشمگیری بین مدت زمان انتظار برای برخی انواع سرطان وجود داشت. به طور مثال، افراد سفید پوست برای دریافت خدمات تشخیصی سرطان مری-معده به طور میانگین ۵۳ روز در صف انتظار می مانند که این رقم برای مردم کشورهای آسیایی بیش از شش هفته است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *