به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، امین‌حسین رحیمی در مراسم تکریم و معارفه قائم‌مقام معاون راهبردی و همچنین رئیس مرکز سند تحول قوه قضائیه گفت: در قوه قضائیه نیروهای توانمند زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها کشف نشده و امروز دو نفر از این نیروها شناسایی و در پست‌های مدیریتی به‌کارگیری شدند.

وزیر دادگستری ضمن تبریک انتصاب حسین اعظمی و حجت‌الاسلام محسن ابراهیمی به عنوان نیروهای توانمند قوه قضائیه، از زحمات کاظمی و سقاب اصفهانی قدردانی و تشکر کرد و گفت: من به نمایندگی از دولت آمده‌ام چراکه آقای کاظمی و آقای اصفهانی هر دو در دولت شروع به کار خواهند کرد.

رحیمی از تعامل جدی بین قوه قضائیه و دولت برای رسیدن به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ابراز رضایت کرد.

وزیر دادگستری مهم‌ترین اقدامات این وزارتخانه را در بخش کنوانسیون حقوق کودک و پیگیری وضعیت متهمان تبعه ایران در سایر کشورها عنوان و بر ضرورت تعامل جدی بین قوه قضائیه و دولت برای رسیدن به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکید کرد.

سید محمد صاحبکار، معاون راهبردی قوه قضائیه هم در این مراسم گفت: معاونت راهبردی، مسئولیت سنگین برنامه‌ریزی و پیگیری اجرای راهبردها را به عهده دارد و یکی از مهم‌ترین موضوعات اخیر در قوه قضائیه که سند تحول قضائی بوده هم در این معاونت پیگیری و تصویب شد که به تأیید رهبر معظم انقلاب رسیده است.

حسین اعظمی، قائم‌مقام معاون راهبردی قوه قضائیه در ادامه به بیان برنامه‌های خود پرداخت و مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود را اصلاح فرآیندهای دادگستری، قضازدایی و جرم‌زدایی عنوان کرد که نتیجه آن کاهش حجم کار کارکنان و افزایش بازخورد خواهد بود.

وی همچنین تشکیل کارگروه‌های متناظر انجام شورای تحول، بازنگری شاخص‌های ارزیابی عملکرد 14 دوره و نظارت بر اجرای برنامه‌ها را از دیگر برنامه‌های کاری خود عنوان کرد.

حجت‌الاسلام محسن ابراهیمی، رئیس مرکز سند تحول قوه قضائیه نیز سند تحول را یکی از مهم‌ترین شواهد انکارناپذیر برشمرد که در قوه قضائیه تدوین شده و گفت: یکی از نقاط سند تحول این است که از کلیات پرهیز کرده و راهکار را عملیاتی تدوین و طراحی کرده است و علاوه بر نوشتن و تصویب این سند، مسأله اجرای آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

در ادامه کاظمی، قائم‌مقام پیشین معاون راهبردی قوه‌ قضائیه و اسماعیل سقاب اصفهانی رئیس سابق ستاد تحول قوه قضائیه به بیان گزارش اقدامات انجام شده و قدردانی از همکاران خود پرداختند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *