به گزارش خبرگزاری آبادی 118، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری بسته‌برنامه «روی خط زندگی» همزمان با تابستان خبر داد و گفت: «روی خط زندگی» شامل پنج عنوان برنامه فرهنگی هنری با ۵۶۷ اجرا در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با رویکرد ترویج و گسترش شادی و نشاط اجتماعی در شهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره «ماجرای اردو» عنوان کرد: این جشنواره در قالب تورهای نیم‌روزه ویژه نوجوانان دختر و پسر ۱۳ تا ۱۸ ساله در فاز اول در تیرماه به صورت سه روز در هفته و به شکل اردوگاهی در مناطق ۳، ۴، ۸، ۱۱، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۹ و ۲۰ و از تاریخ ۱۱ تیرماه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه باید در سایتی که متعاقباً اعلام می‌شود، ثبت نام کنند.

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه گفت: «ماجرای اردو» شامل برنامه‌های تفریحی و فرهنگی است و هدف از برگزاری آن کشف استعداد و توانایی نوجوانان خواهد بود.

فاطمیان‌پور از اجرای جشنواره «با بازی» ویژه نوجوان و جوانان به همراه پدران خود در برخی مناطق و پارک‌های تهران خبر داد و گفت: این جشنواره در تیرماه هر پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود و شامل انواع بازی‌های بومی و ورزشی مانند هفت‌سنگ، طناب‌کشی، زو، تیراندازی و ورزش‌های زورخانه‌ای است که در آن شرکت‌کنندگان با انجام بازی‌ها امتیاز کسب می‌کنند و در هر روز به برترین‌ها جوایزی اهدا می‌شود. در پایان این برنامه جشن‌های ایام غدیر و مباهله نیز برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری گفت: اردوهای نوجوانی «بی‌کرانگی» دیگر برنامه ویژه‌ای است که برای نوجوانان پیش‌بینی کرده‌ایم. این‌برنامه پس از ایام شهادت حضرت اباعبدالله (ع) برگزار می‌شود و در آن نوجوانان به همراه والدین خود در اردوی فرهنگی تفریحی شرکت می‌کنند. خانواده‌ها در اردوی «بی‌کرانگی» با شرکت در چالش‌های تعریف‌شده، امتیاز کسب می‌کنند و در پایان به خانواده برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.

وی از اجرای جشنواره «کارآزمای» خبر داد و گفت: این جشنواره شامل کارگاه‌های آموزشی با هدف مهارت‌افزایی نوجوانان در زمینه کارآفرینی است و شامل پنج کارگاه آموزشی با موضوع راه‌اندازی کسب و کار و پنج کارگاه تجربی با حضور دستیاران طرح در مناطق خواهد بود. «کارآزمای» پس از پایان فصل تابستان و در طول سال نیز ادامه خواهد یافت.

فاطمیان‌پور در پایان گفت: باشگاه کتابخوانی «۱۰۰ تایی‌ها» در کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری میزبان دو رده سنی کودکان ۵ تا ۹ ساله و نوجوانان ۱۰ تا ۱۵ ساله است و شامل کارگاه‌های ادبی و حلقه‌های کتابخوانی خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند با امانت گرفتن و مطالعه ۱۰۰ جلد کتاب در این طرح شرکت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *