به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ سردار حسین اشتری؛  فرمانده کل نیروی انتظامی کشور، در قرارگاه اربعین ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: طی بازدید از پایانه‌مرزی مهران و هم چنین جلسه‌ای که با فرماندهان انتظامی برگزار شد، تمام همکاران آماده خدمات‌رسانی به زوار هستند.

وی افزود: همانطور که از بامداد روز گذشته اعلام شد به دلیل ازدحام‌ جمعیت و ترافیک‌ سنگین به ویژه در مرزهای مهران و شلمچه و توصیه‌هایی که ستاد اربعین وزارت کشور داشته، زائران گرامی حتما این موارد را مورد توجه قرار دهند.

فرمانده فراجا تاکید کرد: البته همکاران سعی دارند زائرانی را که در پایانه‌های مرزی هستند را با هماهنگی مسئولان عراقی عبور داده و مانع از ایستایی آنان شوند ولی به دلیل ازدحام‌جمعیت و هوای گرم شرایط سخت شده و سبب بروز مشکلاتی شده است.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه آماده نبودن بعضی زیرساخت‌های لازم از سوی مسئولان عراقی باعث بروز مشکلاتی شده است، افزود: متاسفانه یکی از این موارد در بحث خدمات‌رسانی و حمل و نقل در آن سوی مرزها بوده است.

 اشتری تصریح کرد: برابر اعلام ستاد مرکزی‌ اربعین وزارت‌ کشور، زائران از حضور در مرزها خودداری کنند تا جمعیتی که در پایانه‌های مرزی هستند به تدریج از کشور خارج شوند، البته در شهر مهران با یک جمعیت انبوه مواجه هستیم که ستاد اربعین این موضوع را نیز مدنظر قرار خواهد داد.

وی افزود: امروز حدود 100 هزار نفر از زائران به میهن اسلامی بازگشتند و که حدود 50 درصد این میزان مربوط به پایانه‌مرزی مهران است که امیدواریم زائرانی که به عتبات مشرف شده‌اند هر چه زودتر به شهرهای عقبه خود بازگشته و تدابیری اتخاذ کنند که موجب ترافیک در محورهای مواصلاتی نشود.

سردار اشتری با توصیه به رانندگان با توجه به آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی تصریح کرد: زائرانی که قصد بازگشت را دارند برای حفظ سلامت خود و خانواده‌شان در شب و در حالت خستگی رانندگی نکنند و به توصیه‌های پلیسی توجه کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور خاطر نشان کرد: همکاران ما از مبدا تا مقصد، زائران را همراهی خواهند کرد و تا برگشت کامل این عزیزان در کنار آنها از مرزها گرفته تا شهرها و جاده ها در اقصی نقاط کشور همراه آنها خواهند بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ثبت گذر موقت نیز گفت: کسانی که از قبل اقدام به ثبت نام برای دریافت برگه‌گذر موقت کرده بودند طی دو روز گذشته این برگه‌ها برایشان صادر شد اما از امروز کسانی که بخواهند در این خصوص اقدام کنند باید به دفاتر “پلیس+10 “مراجعه کرده و با توجه به ازدحام‌ جمعیت  طی 9 تا 10 روز پس از درخواست به دست‌شان خواهد رسید.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور عنوان کرد: همانطور که اشاره شد در حال حاضر برگ‌گذرموقت و تمدید را برای اربعین نخواهیم داشت مگر اینکه ستاد مرکزی اربعین وزارت کشور در این خصوص اعلام کند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی باید خود را برای موج بازگشت زائران آماده کنیم، ضمن تشکر از همه همکاران و دست‌اندرکاران اربعین حسینی گفت: طی یک ماه گذشته تا کنون بالغ بر 30 هزار نفر از کارکنان‌ پلیس که از استان‌های مختلف کشور به عنوان نیروهای کمکی به استان‌های مرزی اعزام شده‌اند جهت خدمات‌رسانی به زائران اربعین‌حسینی به خصوص در پایانه‌های‌مرزی حضور داشته و مشغول خدمت‌رسانی هستند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *