رئیس کمیته امداد گفت: صدور مجوز تاسیس صندوق ضمانت وام اشتغال مددجویان در کمیسیون‌های تخصصی دولت در حال بررسی است.

به گزارش آبادی 118، همایش یاوران اشتغال و خودکفایی با هدف تقدیر از بانک‌های عامل در اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان با حضور رئیس و اعضای هیات امنای کمیته امداد، رئیس کمیته امداد، مدیران بانک مرکزی و بانک‌های مختلف برگزار شد. سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این همایش با تبریک هفته دولت گفت: توانمندسازی مددجویان مهمترین کار کمیته امداد است و بر همین اساس سال گذشته ۳۰۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شد.

وی ایجاد اشتغال، تامین مسکن و تقویت فرهنگ خودباوری را سه ضلع مثلث توانمندسازی عنوان کرد و افزود: برنامه کمیته امداد امسال راه‌اندازی ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان و خانواده‌های نیازمند دهک‌های یک تا پنج است.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر ارائه خدمات عزتمندانه به جامعه هدف، اظهار کرد: طی ۱۰ سال ۵۵۰ هزار نیروزگاه خورشیدی کوچک برای  خانواده‌های نیازمند راه‌اندازی می‌شود که از این تعداد ۴۰ هزار واحد سهم مددجویان این نهاد است.

بختیاری ادامه داد: توانمندسازی یعنی افراد از دسترنج خودشان درآمد کسب کنند و اگر همراهی بانک‌های عامل نبود ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی محقق نمی‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی با بیان اینکه بانک‌ها به راستی یاوران اشتغال کمیته امداد هستند، خاطرنشان کرد: برنامه کمیته امداد حمایت از اشتغال خانگی بانوان سرپرست خانوار است تا وظیفه خطیر مادری تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

رئیس کمیته امداد گفت: مجوز تاسیس صندوق ضمانت وام اشتغال در هیات امنای کمیته امداد تصویب شده و در مرحله بررسی در کمیسیون‌های تخصصی دولت است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *