به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118 به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در راستای رویه و مشی ریاست عدلیه طی 17 ماه اخیر در برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و گفت‌وگومحور با اقشار مختلف مردمی و نخبگانی کشور، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه با اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

اژه‌ای در این دیدار توصیه‌هایی تخصصی و کاربردی را در باب حفظ استقلال و سلامت دو نهاد قضاوت و وکالت مطرح کرد و طی آن گفت: وکیل و قاضی برای تحقق عدالت و استیفای حق مورد اعتماد مردم و جامعه هستند؛ لذا باید نهایت تلاش و مساعی را در راستای صیانت و حفاظت از این دو نهاد مهم و اثرگذار و همچنین پیشگیری از انحرافات، آسیب‌ها و لغزش‌ها به کار ببندیم.

وی افزود: قاضی و وکیل باید در نزد مردم و جامعه جایگاهی به مراتب بالاتر و رفیع‌تر از جایگاه فعلی داشته باشند و این مقوله‌ای است که ارتباط مستقیم به نوع رفتار و عملکرد این دو نهاد دارد.

رئیس عدلیه با تاکید بر اهمیت اصل استقلال مطالبی طرح و تصریح کرد: قاضی و وکیل باید فهم و درک سیاسی داشته باشند اما سیاسی‌کاری نکنند؛ اگر قاضی و وکیل، سیاسی‌کاری پیشه کردند آنگاه دیگر نمی‌توانند به حق و عدالت و انصاف رفتار کنند.

گفتنی است؛ در این جلسه اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز نقطه‌نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در خصوص مسائل مختلف طرح کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *