آبادی 118/تهران نماینده مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا گفت: با دستور رئیس‌جمهور پروژه انتقال پساب تهران برای آب کشاورزی دشت ورامین در حال انجام است، معارض‌های این پروژه در حال رفع شدن هستند و به زودی حجم انتقالی پساب جنوب تهران بعد از تصفیه به این دشت حاصلخیز افزایش خواهد یافت.

حسین نوش‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار آبادی 118 اظهار کرد: مهم‌ترین عنصر هستی برای بقای بشر آب است، آب شرب برای مردم یک موضوع اساسی و مایه حیات است که زندگی مردم را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اتفاق مبارکی در شهرستان پیشوا در حال رخ دادن است تا مشکلات آب در این شهرستان رفع شود ، گفت: از رئیس جمهور محترم که با حضور در محل بیمارستان پیشوا دستور ویژه برای رفع مشکل بیمارستان این شهرستان را صادر کردند تا مطالبه به حق مردم این شهرستان که احداث بیمارستان است انجام شود تقدیر می‌کنم ، عملیات اجرایی و عمرانی در حال شروع است و تا پایان ۱۴۰۲ این پروژه به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم شهرستانهای ورامین ، قرچک و پیشوا افزود: با دستور رئیس جمهور پروژه انتقال پساب تهران برای آب کشاورزی دشت ورامین در حال انجام است، معارض های این پروژه در حال رفع شدن هستند و به زودی حجم انتقالی پساب جنوب تهران بعد از تصفیه به این دشت حاصلخیز افزایش خواهد یافت.

نوش آبادی بیان کرد: آب شرب یکی از موضوعات بسیار مهمی است که جزو دغدغه‌های بنده از ۲۲ سال قبل بوده و برای تامین آب شرب منطقه تلاش‌های زیادی انجام گرفته و در حال حاضر سد ماملو، آب بخش زیادی از آب شرب کشاورزی دشت ورامین را تامین می‌کند.

وی تصریح کرد: بعضی از روستاهای شهرستان پیشوا به آب سد ماملو و آب شهری وصل نیستند و این مشکل باید رفع شود و در حال حاضر حفر چاه و تامین آب شرب در حال انجام است تا مشکلات رفع شود اما حفر چاه و تامین آن پایدار نیست و باید به آب سد ماملو وصل شوند.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: فرمانده سپاه شهرستان پیشوا از بدو ورود به شهرستان در راستای رفع مشکل کم آبی شهرستان در کنار مسؤولان بوده و مشکلات مردم را دغدغه خود می‌داند و از پتانسیل های جهاد سازندگی سپاه برای رفع این مشکل استفاده کرده است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *