به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، فتاح احمدی؛ معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان کشور از انتقال تعداد دیگری از محکومین ایرانی به کشور خبر داد.

وی گفت: در هفته‌های گذشته با تلاش‌ها و هماهنگی های به‌‌عمل آمده زمینه انتقال تعداد قابل توجهی از محبوسین ایرانی از چند کشور همسایه فراهم شده است.

احمدی ادامه داد: در همین خصوص 19 نفر (شامل 18 مرد و یک زن) از ایرانیانی که به دلیل همراه داشتن مواد مخدر و انواع قرص‎های ممنوعه در کشور قطر دستگیر و به حبس‌های طویل‌المدت محکوم و بخش زیادی از دوران حبس خود را در زندان‌های آن کشور سپری کرده بودند، جهت گذراندن ادامه ایام محکومیت خود به زندان‌های داخل کشور منتقل شدند.

معاون وزیر دادگستری در ادامه افزود: این امر با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه، وزارت امور خارجه، سازمان زندان‌ها، قوه قضائیه و سایر نهادهای ذیربط و با پیگیری‌های کمیته انتقال محکومان کشور (مستقر در وزارت دادگستری) صورت پذیرفته است و سومین مرحله از انتقال محکومین ایرانی از قطر است که عصر پنج‌شنبه ( 17 شهریور) از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز صورت پذیرفت.

احمدی سپس با برشمردن فعالیت‌های مستمر کمیته انتقال محکومان در یک سال گذشته در جهت حمایت از ایرانیان محبوس در خارج از کشور و دسترسی آسان خانواده‌های محکومین به آنان و انجام ملاقات در شهرهای محل سکونت خود، افزود: این کمیته از دهه گذشته فعالیت‌های مستمر خود را آغاز کرده و تاکنون نزدیک به 2 هزار محکوم ایرانی در زندان‌های خارج از کشور را برای گذراندن ادامه حبس به کشور منتقل کرده است.

وی در پایان گفت: با توجه به سفر زوار ایرانی به عراق برای شرکت در مراسم معنوی پیاده‌روی اربعین و همچنین برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، به تمام هموطنان ایرانی عازم به این کشورها توصیه می‌شود، ضمن پرهیز از قبول هرگونه بسته امانتی از ناحیه اشخاص ناشناس به هنگام عزیمت به سفرهای خارجی، از همراه داشتن هرگونه مواد مخدر، قرص‌های روان‌گردان، آرام‌بخش‌ها و کدئین‌دار خودداری کنند چرا که حمل مقدار ناچیزی از این مواد در برخی کشورها از جمله کشورهای همسایه مجازات سنگینی در پی دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *