به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ علی صالحی اظهار کرد: مقداری از کالاهای سلامت‌محور موجود در انبارهای گمرک تهران در اثر مرور زمان تاریخ مصرفشان گذشته و امروز امحای این کالاها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه حجم کالاهای امحا شده بالغ بر یک هزار و 500 تن است، گفت: برای این حجم از کالا قطعاً یک ارز قابل توجهی از کشور خارج شده است که بر اثر سهل‌انگاری برخی از مدیران سابق این اقدام رخ داده است.

دادستان تهران تصریح کرد: دستگاه قضائی به دلیل قصوراتی که در این رابطه صورت گرفته برخورد‌های لازم قضائی را با مدیران وقت خواهد داشت و دیگر اجازه نخواهیم داد که ارز از کشور خارج شود تا دیگر شاهد انهدام این حجم از کالا باشیم.

وی با بیان اینکه این کالاها در زمانی که وارد کشور شدند قابل مصرف بودند، گفت: به دلیل اینکه فهرست این اقلام در زمان مناسب به سازمان اموال تملیکی گزارش نشده، متروکه شده است.

صالحی ادامه داد: در خصوص مدیران وقت گمرک موضوع بررسی خواهد شد و در صورت احراز قصور و تقصیرات در این حوزه با مدیر مربوطه برخورد قضائی خواهد شد.

وی افزود: با ورود همکارانم در دستگاه قضائی و مدیران متولی امر به ویژه سازمان اموال تملیکی و گمرکات استان تهران، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و بررسی انبارها به صورت دقیق در حال انجام است به ویژه کالاهای سلامت‌محور در حال طبقه‌بندی و جانمایی صحیح خود است.

دادستان تهران اظهار کرد: همچنین اقدامات لازم برای کالاهایی که باید معدوم شوند یا اینکه به فروش برسند در حال انجام است.

وی افزود: تفکیک و طبقه‌بندی پرونده‌ها در سازمان اموال تملیکی و گمرکات چه پرونده‌هایی که در تعزیرات حکومتی و چه پرونده‌هایی که در دستگاه قضائی هستند در حال انجام است.

صالحی در خصوص علت بروز چنین معدوماتی با چنین حجمی، بیان کرد: علت‌های مختلفی دارد و باید در این رابطه آسیب‌شناسی لازم صورت بگیرد، از جمله این آسیب‌ها می‌توان به تخصیص ارز و ثبت سفارش و سهل‌انگاری مدیران که به موقع موارد را به سازمان اموال تملیکی اعلام نمی‌کنند، اشاره کرد که موجب بروز چنین وضعیتی می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه واکنش دستگاه قضائی در خصوص برخورد با متخلفان این حوزه گفت: دستگاه قضائی قطعاً برای متخلفان پرونده قضائی تشکیل خواهد داد و در صورت اثبات سهل‌انگاری مدیری، برخورد قاطع قضائی با متخلف یا متخلفان صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *