آبادی 118/خراسان رضوی مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مراجعه سرپایی بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از ۳.۵ برابر افزایش داشته است.

محمد پهلوان در خصوص افزایش مراجعات کرونایی اظهار کرد: از عموم مردم تقاضا می‌شود نسبت به دریافت واکسن یادآور و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: طی یک روز گذشته ۷۵۰ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به صورت سر پایی مراجعه داشتند. در حال حاضر تمام سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات‌رسانی به بیماران آماده است و عموم مردم در صورت بروز علائم به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر۱۸۰ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۱ نفر در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد استقرار دارند. همچنین طی یک روز گذشته ۷۴ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۶۲ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

پهلوان اظهار کرد: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان ۲۵ نفر است که سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۲۰ بیمار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد وی با اشاره به افزایش مراجعه بیماران سرپایی بیان کرد: دریافت واکسن، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و اجتناب از حضور در دورهمی‌ها بهترین راهکار در پیشگیری از ابتلا به این بیماری محسوب می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *