آمارها حاکی از افزایش ۳۰ درصدی موارد جدید ابتلا به کروناویروس در جهان طی دو هفته گذشته است.

به گزارش آبادی 118، موارد جدید ابتلا به کروناویروس در جهان طی دو هفته گذشته نزدیک به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و در چهار منطقه از جهان آمارها روند صعودی داشته است.

همزمان با افزایش روند ابتلا به کروناویروس در جهان، “تدروس آدهانوم” دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) از شرکت داروسازی فایزر درخواست کرد تا دسترسی به داروی ضد ویروسی کووید-۱۹ را تسریع کند و این روش درمانی خوراکی در دسترس کشورهایی قرار گیرد که در تامین آن با چالش روبرو هستند.

به گفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، در اروپا و آمریکا موارد ابتلا به زیرسویه BA.۴ و BA.۵ موج جدیدی از موارد ابتلا را به همراه داشته است و در برخی کشورها از جمله هند زیر سویه جدیدی موسوم به BA۲.۷۵ شناسایی شده است.

از شش منطقه در جهان، چهار منطقه شاهد افزایش موارد ابتلا بوده‌اند و روند صعودی موارد ابتلا چالشی فراتر از دسترسی به درمان‌های جدید است و تاکید کننده این واقعیت است که مصونیت ناشی از واکسیناسیون در حال از بین رفتن است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، آدهانوم هشدار داد: در هر موجی از شیوع کروناویروس حتی اگر موارد بستری در بیمارستان و فوتی‌های کرونا کم باشد، باعث می‌شود افراد بیشتری درگیر پیامدهای ناشی از کووید طولانی شوند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *