به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری آبادی 118 ، غلامحسین اسماعیلی در بیست و ششمین نشست خبری خود ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مومنین روزه‌دار اظهار کرد: رمضان به روزهای پایانی خود نزدیک می شود؛ رمضان امسال ما به اصطلاح کرونایی گذشت ولی علی رغم همه محدودیت ها، زیبا سپری شد. کرونا به عنوان یک بیماری فراگیر در سطح جهان آسیب‌های زیادی به جامعه بشریت وارد کرد اما نتوانست حریف رمضان مسلمانان شود. 

وی افزود: کرونا مجبور شد در برابر ایمان، روزه، شب زنده‌داری، احیا و کمک های مومنانه سر تعظیم فرود آورد. گرچه به حسب ظاهر درب اماکن مقدسه و مساجد بسته بود اما در دل های پاک مومنان درب های تازه ای برای ارتباط با خداوند و اهل بیت(ع) گشوده شد. 

سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد: شهادت جمعی از دریادلان نیروی دریای راهبردی جمهوری اسلامی ایران را به همرزمان و خانواده های محترم شان تسلیت می گویم و اینان قطعا میهمانان ویژه شهید بزرگ رمضان خواهند بود. روز قدس را در پیش داریم؛ روز قدس روز اسلام، مسلمین و مردم مظلوم فلسطین است. 

وی گفت: روز قدس امسال چه شهرهای ما سفید یا زرد یا قرمز باشد، در قرنطینه خانگی باشیم یا نباشیم، به خیابان ها بیاییم یا نیاییم، نماز جمعه داشته باشیم یا نداشته باشیم، نفرین و فریاد مرگ بر اسرائیل مان لرزه بر اندام رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل خواهد انداخت. 

اسماعیلی به برخی اقدامات جهادی قوه قضائیه در سال 98 پرداخت و افزود: در این جلسه به صورت ویژه نگاهی به عملکرد دیوان عالی کشور به عنوان عالی ترین مرجع قضایی کشور در سال 98 خواهیم داشت. در مجموعه دیوان عالی کشور در سال گذشته، 71 هزار پرونده رسیدگی شد که نسبت به سال 97، 20 درصد رشد عملکرد را شاهد بودیم. یعنی قضات پیشکسوت و عالی رتبه دیوان عالی کشور پای به پای قضات جوان در کار جهادی مشارکت کردند. 

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: علاوه بر رسیدگی های قضایی، در سال گذشته در دیوان عالی کشور بیش از هفت هزار پرونده موضوع ماده 477 رسیدگی شد و رسیدگی دیوان عالی کشور در اعاده دادرسی فوق العاده به روز شد. امروز در پرونده های 477 در دیوان عالی کشور پرونده معوق و مسن نداریم. 

وی گفت: در راستای اعمال ماده 477 در قوه قضائیه در سال 95 یک هزار و 566، در سال 96، 1582 پرونده، در سال 97 1446 پرونده و در سال 98، 9 هزار و 93 پرونده رسیدگی شده است. یعنی عملکرد 98، معادل 6 برابر هر یک از سنوات قبل از آن بوده است. همچنین هیئت هایی از قضات با تجربه در راستای وظیفه نظارتی خود به استان  های مختلف اعزام شدند. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *