سازمان هواشناسی نسبت به حاکمیت بادهای گرم جنوبی و افزایش محسوس دما بین ۴ تا ۷ درجه سانتیگراد در شمال کشور و احتمال گرمازدگی و خسارت به صنعت کشاورزی هشدار داد.

 به گزارش آبادی 118، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از حاکمیت بادهای گرم جنوبی و افزایش محسوس دما به‌طور میانگین ۴ تا ۷ درجه سانتیگراد از چهارشنبه تا شنبه ( ۹ تا ۱۲ شهریور)در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان خبر داد.

بر اثر این مخاطره افزایش مصرف در حامل‌های انرژی، احتمال گرمازدگی، احتمال آسیب به صنعت کشاورزی، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و افزایش پتانسیل آتش‌سوزی در عرصه جنگل‌ها و مراتع پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها، مدیریت در مصرف حامل‌های انرژی و مصرف بهینه، پرهیز از حضور در فضای باز به‌ویژه در ساعات گرم روز و اطمینان از خاموش بودن آتش هنگام ترک جنگل را توصیه می‌کند.

به گزارش آبادی 118، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *