چین هشدار داد که دمای این کشور سریع‌تر از میانگین جهانی در حال افزایش است.

به گزارش آبادی 118، یک مقام دولتی چین گفت: میانگین دمای زمین در چین طی ۷۰ سال گذشته بسیار سریع‌تر از میانگین جهانی افزایش یافته و در آینده نیز به دلیل تشدید چالش‌های تغییرات آب و هوایی میانگین دما به ‌طور قابل ‌توجهی بالاتر باقی خواهد ماند.

اداره هواشناسی چین در ارزیابی سالانه آب و هوای خود که این هفته منتشر شد، این کشور را به عنوان منطقه حساس در تغییرات اقلیمی جهانی توصیف کرد که دمای آن از سال ۱۹۵۱ تاکنون ۰.۲۶ درجه سانتیگراد افزایش یافته است، در حالیکه میانگین جهانی ۰.۱۵ درجه است.

معاون مرکز ملی آب و هوای چین تاکید کرده است که در آینده، افزایش میانگین دمای منطقه ای در چین به طور قابل توجهی بیشتر از جهان خواهد بود. همچنین تغییر الگوهای آب و هوایی در چین بر تعادل منابع آبی تاثیر می گذارد و اکوسیستم ها را آسیب پذیرتر می کند.

حوادث شدید آب و هوایی در هفته های اخیر ویرانی به بار آورده و موج گرمای طولانی مدت باعث خشکسالی و آتش سوزی جنگل ها در سراسر جهان شده است. همچنین بارش شدید باران در برخی کشورها باعث وقوع سیل‌های مرگبار شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، “آنتونیو گوترش”، دبیرکل سازمان ملل نیز ماه گذشته هشدار داد که هیچ کشوری از تغییرات آب و هوایی مصون نیست و جهان اکنون باید بین اقدام جمعی یا خودکشی دسته جمعی یکی را انتخاب کند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *