به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آبادی 118، پایگاه اطلاع رسانی شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از رونین بار رئیس سرویس امنیت عمومی اسرائیل (شاباک) خبر داد، با وجود آن که طی سال جاری میلادی بیش از 2000 فلسطینی در کرانه باختری دستگیر شده‌اند، اما آمار عملیات مسلحانه در مقایسه با سال گذشته میلادی (2021) بیانگر افزایش قابل توجهی است و به تنهایی می‌تواند از دشواری‌های عملکرد نهادهای امنیتی داشته باشد.

بار که شامگاه یک شنبه در کنفرانس سالانه موسسه موسوم به سیاستگذاری مبارزه با تروریسم وابسته به دانشگاه رایشمن هرتزیلیا سخن می‌گفت، تاکید کرد کرد: ما شاهد افزایش حداقل 30 درصدی در عملیات تیراندازی در مقایسه با سال گذشته هستیم، در حالی که تشکیلات خودگردان فلسطین اقدامات کافی برای مقابله با این عملیات انجام نمی‌دهند.

بار در این سخنرانی که در حضور سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی ایراد کرد، به حضار گفت، بیش از 130 مورد عملیات تیراندازی در سال جاری میلادی به انجام رسیده است، این در حالی است که در کل سال 2021 کلا 98 مورد عملیات مسلحانه انجام گرفته بود و سال قبل تر آن (2020) این رقم تنها 19 مورد بود.

به گفته این مقام امنیتی رژیم صهیونیستی این چند عدد خود گویای میزان دشواری‌‌هایی است که ساختار امنیتی و ارتش اسرائیل با آن مواجه شده است.

به زعم رئیس شاباک، سرویس‌های امنیتی اسرائیل 312 عملیات بزرگ (حمله با سلاح سرد، شلیک و عملیات شهادت طلبانه) را طی ماه‌های اخیر کشف و خنثی کرده‌اند در حالی که بیش از 2 هزار فلسطینی هم به اتهام فعالیت‌های ضد اسرائیلی دستگیر شده‌اند.

او اعتراف کرد، موج خشونت (مقاومت) در مناطق تشکیلات خودگردان به شدت افزایش پیدا کرده است به نحوی که می‌توان گفت نهادهای امنیتی در یک دور باطل قرار گرفته‌اند.

به اذعان بار: امروز اسرائیل محورهای متعددی از (مقاومت) را در پیش روی خود می‌بیند، اما واکنش مناسبی برای مقابله با آن صورت نمی‌پذیرد.

به اعتراف رئیس یکی از مهم‌‌ترین سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی، اکثر اقدامات ضد اسرائیلی در منطقه الهام گرفته از اندیشه‌های ایران است و این اندیشه‌ها نقش عمده‌ای در مقاومت فلسطینیان در صحنه فلسطین که او آن را بی ثباتی توصیف کرده، داشته است.

بار همچنین هشدار داد، بی ثباتی سیاسی و چند دستگی داخلی و رویکردهای افراطی گرایانه در اسرائیل، نقطه ضعفی است که محور متخاصم، سازمان‌های مخالف و افراد را ترغیب به اقدام علیه ما می‌کند.

به اعتراف بار، این شرایط باعث شده است تا دشمنان اسرائیل به این باور برسند که تاب آوری داخلی ما در حال فروپاشی است، این مسئله باید ما را به شدت و بیش از هر چیز نگران کند، شاباک فقط می‌تواند هشدار بدهد، اما اقدام و و حل این مشکل در دست یکایک ما قرار دارد.

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *