معاون وزیر بهداشت «رئیس سازمان اورژانس عراق» با رئیس جمعیت و رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران در شهر مکه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش آبادی 118 دکتر پیرحسین کولیوند و دکتر فاضل ضمن در دیدار با یکدیگر در خصوص نحوه فعالیت و عملیات بهداشتی-درمانی حج ۱۴۰۱ هلال احمر ایران و چگونگی ارائه خدمات بهداشتی درمانی عراق به زائران گفت‌وگو کردند.

در ادامه‌ این دیدار درباره ارائه خدمت در ایام اربعین و اتاق فرماندهی مدیریت بحران مستقر در مکه نیز بحث و بررسی میان دو طرف انجام شد.

همچنین کولیوند با اشاره به استقرار اتاق فرماندهی مدیریت بحران ای.او.سی در مکه پیشنهاد داد تا این اتاق فرماندهی برای ایام اربعین در شهر نجف (هتل نبأ) نیز برپا شود. در همین راستا هم بنا شد تا جلسات دوطرفه‌ا درباره همین موضوع بعد از ایام حج هم در ایران و هم در عراق برگزار شود.

در ادامه‌ این گفت‌وگو قرار شد تا در جریان این جلسات، بستر خوبی برای ارائه خدمات مناسب به زائرین اربعین فراهم و از کمک‌های وزارت بهداشت عراق بیشتر بهره‌مند شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، معاون وزیر بهداشت عراق در این دیدار علاوه بر ابراز رضایت از خدمات هلال‌احمر ایران به حجاج در مکه، وعده در اختیار گذاشتن تعداد بیشتری از آمبولانس‌ها و امکانات را در ایام اربعین به هلال‌احمر ایران داد تا زائران از بهترین خدمات همواره بهره‌مند باشند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *