معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به مناسبت هفته دولت، گزارشی از عملکرد این معاونت در یک سال گذشته را ارائه کرد.

به گزارش آبادی 118، توجه به جوانان و رسیدگی به امور و حل مشکلات آنها یکی از شعارهای دولت آیت الله رییسی بود . پس از روی کار آمدن دولت مردمی سیزدهم اقدامات برای عمل به این شعار از همان ابتدا آغاز شد که یکی از مهمترین این اقدامات تشکیل شورای عالی جوانان به ریاست شخص رئیس جمهور پس از حدود یک دهه بود. این مهم نشان می دهد موضوع جوانان و رسیدگی به امور و مشکلات این قشر مهم و بزرگ کشور از دغدغه های شخص اول دولت مردمی سیزدهم است.

همچنین احیای دبیرخانه شورای عالی جوانان با دستور رئیس جمهور پس از یک دهه در ریاست جمهوری و ارتقای ساختار فرابخشی نهاد متولی امور جوانان از دستاوردهای وزارت ورزش و جوانان در دولت مردمی است.

در راستای رسیدگی به امور جوانان کشور، وزارت ورزش و جوانان و به طور اخص معاونت امور جوانان وظایفی بر عهده دارند که برنامه ریزی و سیاستگذاری به منظور تسهیل مشارکت جوانان و افزایش زمینه های استفاده از خرد جمعی در تصمیم سازی های کلان کشور؛ شاکله ی اصلی ماموریت ها و اهداف معاونت امور جوانان را تشکیل می دهد که در یک سال گذشته اقدامات متعددی در این حوزه صورت گرفته است که در ادامه می خوانید.

ایجاد و توسعه خانه‌های جوانان مستقر در مرکز استان‌ها و شهرستانها:

خانه‌های جوانان مراکزی برای حفظ و ارتقای هویت دینی، ملی و انقلابی جوانان و مشارکت، تمرین و توانمندسازی اجتماعی و آموزش و مهارت زندگی و نشاط و شادابی جوانان هستند که در چهارچوب مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ایجاد شده و فعالیت می‌کنند.
در مجموع ۱۰۹ خانه جوانان در سطح مراکز استان ها و شهرستان ها فعال هستند.۷۰ پروژه خانه جوانان هم در حال ساخت در مراکز استان ها و شهرستان ها است.
در سال ۱۴۰۰ از برگزاری بیش از ۳۵۰۰ برنامه سازمان های مردم نهاد جوانان در خانه های جوانان فعال در سطح مرکز استان ها و شهرستان ها حمایت شد.
همچنین دستورالعمل اجرایی نحوه صدور مجوز تاسیس، حمایت و نظارت بر فعالیت خانه های جوانان به هیئت محترم وزیران جهت بررسی و تصویب، ارسال شده است.

غنی سازی اوقات فراغت جوانان:

طی یک سال اخیر بیش از ۳۲ هزار برنامه فراغتی برای جوانان سراسر کشور به مناسبت های مختلف از جمله هفته جوان و دهه کرامت و ولایت و همچنین بیش از سه هزار مراسم در حوزه های مرتبط با امور جوانان، به ویژه ازدواج و اشتغال از ابتدای سال جاری تا اوایل مردادماه برگزار شده است که آمار تفکیکی آن به شرح زیر است:
برگزاری ۱۶۶۷۵ برنامه فراغتی با حضور ۸۲۵۱۵۲ نفر از جوانان
برگزاری ۵۸۰۰ برنامه فراغتی ویژه دهه کرامت و ولایت
برگزاری بیش از ۱۰,۰۰۰ برنامه بزرگداشت هفته جوان با حضور بیش از ۲۸,۰۰۰ نفر از جوانان

حوزه اشتغال پذیری جوانان:
ماموریت وزارت ورزش و جوانان در حوزه اشتغال و کارآفرینی در زمینه اشتغال پذیری است و در موضوع اشتغال زایی با همکاری نهادهای مسئول به انجام فعالیت های مرتبط می پردازد. اشتغال پذیری جوانان بر آموزش مهارت های منجر به کارآفرینی متمرکز است.
طی یک سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار نفر از جوانان در این حوزه به مهارت آموزی پرداختند و در تابستان سال جاری نیز اردوهای آموزش های مهارتی در مناطق محروم برگزار شد. همچنین با همکاری نهادهای مرتبط از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد کل نیروهای مسلح و جهاد دانشگاهی دوره های مهارتی برای گروه های هدف و تحت پوشش این نهادها برگزار می شود.

از دیگر اقدامات معاونت امور جوانان در حوزه اشتغال پذیری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

راه اندازی و بهره برداری از مراکز نوآوری و شتاب دهی جوانان (منش) در ۱۵ استان کشور با ۲۰۴ رویداد، بیش از ۸۰۰ نفر ساعت مشاوره، فعالیت ۶۲ تیم و برگزاری ۱۶۸ کارگاه
برگزاری دوره های مهارت آموزی اشتغال و کارآفرینی و مهارت های زندگی ویژه سربازان و کارکنان جوان ستاد کل نیروهای مسلح( نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر )
برگزاری دوره های مهارت آموزی اشتغال و کارآفرینی و مهارت های زندگی ویژه جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال با بهره گیری از ظرفیت ۱۱۰ مسجد در سطح کل کشور با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی ( آموزش بیش از ۵۰۰۰ نفر از جوانان )
برگزاری دوره های آموزش اشتغال و کارآفرینی و مهارت های زندگی ویژه جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) ( آموزش بیش از ۸۰۰۰ نفر از جوانان )
برگزاری دوره های تربیت مربی در حوزه اشتغال و کارآفرینی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان تبلیغات اسلامی
تولید و پخش مستند ۱۰۰ قسمتی کارآفرینان جوان استان ها در رسانه ملی و بستر فضای مجازی با هدف ارتقای فرهنگ اشتغال و کارآفرینی در بین جوانان با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی
تولید محتوای رسانه ای و تصویری در حوزه اشتغال و کارآفرینی از جمله تولید ۳۵۰۰ دقیقه موشن گرافی با موضوع اشتغال پذیری و فرهنگ کار، جهش تولید و اوقات فراغت در سبک زندگی ایرانی اسلامی؛ تولید ۲۰۰ دقیقه مستند تصویری با موضوع معرفی جوانان کارآفرین روستایی؛ تولید ۲۷۳ دقیقه مستند تصویری با موضوع معرفی مهارت های کسب و کار (رشته های مختلف) در فضای مجازی؛ تولید محتوا در حوزه اشتغال و کارآفرینی با موضوعات ارائه تجربیات موفق کشورهای جهان اسلام در حوزه کارآفرینی اجتماعی و اقتصاد، خرده روایت های کسب و کار و کسب و کار با رویکرد اسلامی با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی؛ تولید محتوا در حوزه کارآفرینی اجتماعی (ترجمه ۳کتاب و مجموعه مقالات کاربردی در این حوزه )
حمایت از اجرای طرح “شناسایی، استانداردسازی و آموزش فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی که از جمله نتایج خروجی این طرح، شاغل شدن بیش از ۱۵۰۰ جوان در حوزه های کسب و کارهای اقامتی و کسب و کارهای صنایع دستی بود.
حمایت از اجرای طرح”راهکارهای نحوه ورود فناوری به کسب و کارهای جوامع محلی
ارائه خدمات مشاوره کارآفرینی به جوانان کارآفرین ( دریافت کننده تسهیلات اشتغال و کارآفرینی) با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
حمایت از اجرای طرح “شناسایی، آموزش مهارت ها، تسهیل گری، ارائه خدمات و مشاوره در حوزه اشتغال و کارآفرینی به منظور توانمندسازی جوانان ساکن در روستاها (با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری )
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح(سپند) با هدف بهره برداری حداکثری از ظرفیت جوانان و نخبگان و اشاعه تفکر اصیل علم محور، ارتقای سطح زندگی و تعالی روحی انسان و استفاده بهینه از امکانات موجود.
همچنین در حوزه اشتغال زایی جوانان نیز وزارت ورزش و جوانان با مشارکت صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت به حمایت از اشتغال جوانان در بخش شهری و روستایی پرداخت که به شرح زیر است:
اعطای تسهیلات اشتغال و کارآفرینی به جوانان واجد شرایط از طریق صندوق کارآفرینی امید (اشتغال بخش شهری): ۲۰۵ مورد در سال ۱۴۰۰
اعطای تسهیلات اشتغال و کارآفرینی به جوانان واجد شرایط از طریق بانک قرض الحسنه رسالت (اشتغال بخش روستایی): ۴۸۰ مورد در سال ۱۴۰۰

حوزه ازدواج جوانان:
ترویج فرهنگ ازدواج و تسهیل ازدواج از وظایف وزارت ورزش و جوانان محسوب می شود که می تواند هم از جهت سیاست گذاری و هم تنظیم برنامه ها و قوانین به مرتفع کردن این مسائل کمک کند. همچنین وزارت ورزش و جوانان متولی آموزش های قبل از ازدواج است و برگزاری کارگاه های آموزشی قبل از ازدواج از تکالیف قانونی این وزارت خانه به شمار می رود و به وفور در سطح استان‌ها برگزار می‌شود که گزارشی از این اقدامات را در ادامه می خوانید.
برگزاری ۷۷۳۷ کارگاه آموزشی ازدواج در ۴۱۴ شهرستان کشور به صورت رایگان (۳۰۹۱ کارگاه آنلاین ـ ۴۵۸۱ حضوری ـ ۲۰۸۴۹ ساعت آموزشی ـ ۱۷۳۹۵۴ شرکت کننده )
برگزاری رویدادهای ملی از جمله رویداد هم آهنگ با حضور ۴۰۰ نفر از کنشگران حوزه ازدواج و خانواده با هدف هم افزایی و شبکه سازی برای رفع مسائل حوزه ازدواج و خانواده در سراسر کشور به تفکیک شهرستان
برگزاری مراسم ملی ( ایران جوان بمان) به منظور تجلیل از موثرین عرصه جمعیت همزمان با روز ملی جمعیت
رگزاری مراسم هفته جمعیت در سراسر کشور (سطح استانی)
همایش ملی تقدیر از فعالان عرصه جمعیت با حضور مسئولان کشوری در روز ملی جمعیت برگزار شد که در این مراسم به علاوه مراسم مشابه در سراسر کشور تعداد ۱۸۳ مورد جهیزیه به زوج های جوان اهدا و از ۴۳۳ فعال عرصه جمعیت و زوجین جوان تقدیر به عمل آمد.
همچنین در ۷۳ مراسم و برنامه های مرتبط با روز ملی جمعیت، ۱۳۳۷ مشاوره رایگان به مخاطبان ارایه، ۷۶ مورد پویش رسانه ای در فضای مجازی و غیر مجازی را اندازی، تعداد ۲۶۷ کارگاه آموزشی مرتبط برگزار، ۲۱۸ مورد محصول رسانه ای مرتبط در استان ها تولید و ۱۱۷ نشست کارشناسی و مدیریتی در سطح استان ها مرتبط با موضوع برگزار شد.
تدوین اطلس روند تحولات ازدواج و طلاق و تبیین وضعیت آماری ازدواج و طلاق استان ها و شهرستان ها، به همراه مقایسه تطبیقی با آمار کشوری یکی دیگر از اقدامات مهم در حوزه ازدواج در یک سال گذشته بود.
راه اندازی، حمایت، ارزشیابی و ظرفیت سنجی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده برای نخستین بار، با هدف رتبه بندی و استفاده بهینه از خدمات و ظرفیت های مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده در ۴۳۰ مرکز در سطح کشور
صدور و تمدید مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و ارایه مشاوره های رایگان به ۱۲۲۶۹ نفر توسط این مراکز
برگزاری دوره های دانش افزایی با هدف ارتقاء کیفی روانشناسان و مدیران مراکز و دوره تربیت مربی خانواده با هدف شبکه سازی مربیان حوزه ازدواج و خانواده (۱۳ دوره ملی )
برگزاری دوره تربیت مربی خانواده با هدف شبکه سازی مربیان حوزه ازدواج و خانواده و تدوین ۳ جلد کتاب با عنوان حدیث زندگی ویژه اساتید و مربیان حوزه ازدواج و خانواده
تفاهم نامه با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به منظور تسهیل در شرایط راه اندازی مراکز و دفاتر تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در شهرستان های محروم و کم برخوردار.
اجرای برنامه های بزرگداشت هفته ازدواج در سطح ملی و استانی؛
برگزاری جشن ملی ازدواج با حضور ریاست محترم جمهور در تالار وحدت
برگزاری بیش از ۲۰۰ جشن وصال در ۳۱ مرکز استان و شهرستان ها به مناسبت هفته ازدواج
تجلیل از ۱۷۹۱ نفر از خادمان و فعالان عرصه ازدواج و خانواده در سطح کشور
ارایه خدمات حمایتی به ۲۶۸۶ نفر از جوانان در آستانه ازدواج توسط خیران و فعالان مردمی خودجوش در سطح کشور
ارایه خدمات مشاوره رایگان به ۳۱۲۹ مورد از مراجعان جوان توسط مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده
اجرای ۵۰۸ برنامه الگویی و آموزشی با بهره مندی از ظرفیت های موجود استان
برگزاری ۲۸۵ نشست تخصصی با صاحبنظران عرصه ازدواج و خانواده در سطح کشور
اجرای ۷۸۴ برنامه ویژه مانند مسابقات فرهنگی و ورزشی به مناسبت هفته ازدواج در سطح کشور
تولید بیش از ۲۵۰ محصول رسانه ای در موضوعات ازدواج آسان، مهارت های زندگی، انتخاب همسر، فرزندآوری و فرزندپروری، سواد رسانه ای در خانواده های جوان، عفاف و حجاب، اعتیاد در خانواده و… در قالب انیمیشن، موشن گرافی، فیلم کوتاه، مستند، کلیپ آموزشی، پادکست، اینفوگرافی، پوستر، کاریکاتور و… توسط ادارات کل ورزش و جوانان استان ها در سراسر کشور
رصد و پیگیری مستمر موضوع وام قرض الحسنه ازدواج به صورت ماهانه از بانک مرکزی و تحلیل و ارسال به استان ها؛ در نخستین سال فعالیت دولت مردمی تعداد ۸۹۷۹۲۵ مورد وام قرض الحسنه ازدواج در مجموع به مبلغ ۹۱۸۵۰۷۱۵۷ میلیون ریال به زوج های جوان متقاضی تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.

حوزه مشارکتهای اجتماعی و فعالیتهای داوطلبانه جوانان:

برنامه ریزی، سنجش و پایش شاخصه ها و بستر سازی در راستای ارتقاء مشارکت های اجتماعی جوانان و توانمند سازی جوانان و بهره برداری از ظرفیت آنان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی از اهداف کلی حوزه مشارکت های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان به شمار می رود که این دفتر تلاش کرده تا با توانمندسازی و تخصصی نمودن فعالیت تشکل ها و گروه های فعال در امور جوانان و ارتقاء تعامل تشکل ها با دستگاه های اجرایی و همگرایی در بین تشکل های فراگیر جوانان به این اهداف دست یابد. در ادامه گزارشی از عملکرد حوزه مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان را می خوانید.
برگزاری کارگاه های دانش افزایی و ارتقای مهارت اعضای سازمان های مردم نهاد جوانان (۴۸۸ کارگاه شامل ۱۳ کارگاه مجازی ملی و ۱۲ کارگاه مجازی منطقه ای و ۴۶۳ کارگاه حضوری استانی ) با موضوعاتی همچون مشارکت اجتماعی جوانان، آسیب های اجتماعی جوانان، توسعه و ترویج ورزش همگانی در سمن های جوانان، کارآفرینی اجتماعی، آموزش مسائل اعتقادی مذهبی در سمن های جوانان، روش های تامین منابع مالی در سمن ها و مدیریت بحران، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سمن های جوانان و نقش مشارکت اجتماعی جوانان در حوزه محیط زیست و ….
برگزاری دوره آموزش/ بازآموزی روسای گروه و کارشناسان حوزه مشارکت های اجتماعی جوانان استان ها و واحدهای ستادی
حمایت از ۳۸۳ طرح و برنامه سمن ها و تدوین پیش نویس آیین نامه حمایت از طرح ها و برنامه های تشکل ها و سازمان های مردم نهاد جوانان
تدوین شیوه نامه شبکه سازی تخصصی سازمان های مردم نهاد جوانان و راه اندازی و حمایت از شبکه های تخصصی سازمان های مردم نهاد جوانان مانند شبکه امداد و نجات جوانان، شبکه سلامت اجتماعی جوانان، شبکه آسیب های اجتماعی و حاشیه نشینی شهرها و شبکه رسانه و فضای مجازی ( برنامه ریزی برای شبکه سازی سمن ها و تشکل های جوانان در ۱۴ موضوع )
حمایت از مجمع ملی و مجامع استانی سازمان های مردم نهاد جوانان
برگزاری برنامه های مشارکتی جوانان با همکاری نهادهای مرتبط از جمله همکاری با یونیسف در راستای پروتکل برنامه اجرایی توانمندسازی بهزیستی سمن های جوانان، ارایه طرح توانمندسازی امداد و نجات جوانان در همکاری یونیسف با شبکه امداد و نجات و همکاری با یونیسف در خصوص کمک های بشردوستانه کرونایی به ۱۱ استان کشور با استفاده از ظرفیت سمن ها
برگزاری نشست توجیهی روسا و کارشناسان مشارکتهای اجتماعی ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور در گیلان – خرداد ۱۴۰۱ و تبیین سیاستهای مشارکتهای اجتماعی وزارت
صدور و تمدید اعتبارنامه فعالیت ۴۵۱ سازمان مردم نهاد جوانان

فعالیتهای حوزه بین‌الملل جوانان:
تشکیل کارگروه مشورتی بین الملل
دعوت از دکتر طاها آیهان رئیس مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی ( ICYF ) و دیدار وی با دکتر سجادی وزیر ورزش و جوانان و دکتر یامین پور معاون امور جوانان و تدارک برنامه های بازدید دکتر طاها آیهان از ظرفیت های اصفهان به منظور نامزدی استان اصفهان برای پایتخت گردشگری جوانان کشورهای اسلامی
حضور وزیر ورزش و جوانان و هیات همراه در شورای دائمی اجلاس وزرای جوانان و ورزش سازمان همکاری اسلامی (PMCYS) – آذربایجان – باکو (
اعزام نماینده جوانان به شورای سیکا در کشور قزاقستان
برگزاری برنامه مدل شبیه سازی اجلاس وزرای کشورهای جهان اسلام با حضور ۵۰ دانشجوی خارجی و نمایندگان سمن های جوانان با نظارت دبیرخانه(ICYF) و با حضور سه نفر مهمان از کشور ترکیه
همکاری در برگزاری رویداد هم افزایی مدیریت ایران در محل مصلی امام خمینی (ره) با حضور بیش از ۵۰۰ مجموعه مردمی از سراسر کشور و حضور ۴۰ سمن در بخش تخصصی سمن های جوانان و ارائه توانمندی ها

ساماندهی و نظارت بر امور جوانان:

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پیگیری امور مربوط به دبیرخانه شورای عالی جوانان، برنامه ریزی و پیگیری امور مربوط به دبیرخانه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان و کمیسیون های تخصصی و راهبری ستادهای استانی و شهرستانی ساماندهی امور جوانان و برنامه ریزی به منظور اجرای طرح نظام نوین مدیریتی جوانان از مهمترین وظایف دفتر ساماندهی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان است. این دفتر تلاش ها و برنامه های متعددی در راستای شرح وظایف داشته است که در ادامه به مهمترین این اقدامات در یک سال گذشته اشاره شده است.
از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم، جلسات هفتاد و نه و هشتاد ستاد ملی ساماندهی امور جوانان برگزار شد. امضای توافق نامه اجرایی برنامه ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران با حضور وزرای ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارائه گزارش عملکرد و بررسی اقدامات دستگاه های عضو به منظور جلوگیری از موازی کاری، تصویب طرح اشتغال پذیری جوانان با عنوان قرارگاه رشد و توانمندسازی جوانان، ارائه پیمایش ملی ارزش ها و نگرش های جوانان، ارائه گزارش ساختار نهاد متولی امور جوانان و ارائه گزارش وضعیت جایگاه جوانان در احکام توسعه از مصوبات و اقدامات صورت گرفته در این جلسات بود.
همچنین در نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم در مجموع تعداد ۶۶ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سطح استان ها برگزار شد که مهمترین مصوبات این جلسات در موضوعات ازدواج و خانواده، اوقات فراغت و مشارکت های اجتماعی و اشتغال بوده است. همچنین طی این بازه زمانی تعداد ۱۱۷۷ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سطح شهرستان ها با موضوعات و مصوباتی از قبیل ازدواج و خانواده، اوقات فراغت، آسیب های اجتماعی، اشتغال و برنامه مناسبتی- هفته جوان برگزار شده است.

تهیه و تدوین پیش نویس سند نظام نوین مدیریتی امور جوانان:

این مستند بر اساس الزامات برنامه جامع اصلاح نظام اداری به منظور افزایش اثربخشی و کارایی در عملکرد متولیان، از طریق کاهش تصدی گری های غیر ضروری دولت، توزیع مناسب و متناسب نقش ها در بین نقش آفرینان و مدیریت اثربخش تعاملات و ارتباطات بین آنها در هر یک از بخش های مرتبط با حوزه جوانان، تهیه شده است.

بیانیه گام دوم انقلاب و اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان در سراسر کشور:

اجرای ۸۶ برنامه گفتمان سازی در تبیین و تشریح بیانیه؛ ساخت و انتشار ۲۳۵ کلیپ، موشن گرافی و پادکست در فضای مجازی؛ حمایت از ۲۳ پایان نامه و برگزاری ۱۲۱۳ کارگاه با موضوع بیانیه؛ برگزاری ۳۵۸ نشست و کارگاه تخصصی؛ برگزاری ۲۶ پویش مرتبط با بیانیه؛ تدوین ۲۲ سند استانی بر مبنای محورهای بیانیه؛ اجرای ۵۳۵ طرح و برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی با موضوع بیانیه و ۶۸ اقدام دیگر در موضوعات مرتبط با بیانیه گام دوم.

اجرای طرح تربیت و توانمندسازی دستیاران جوان مدیران:

این طرح از مهرماه سال ۱۳۹۹ آغاز شده و فاز نخست آن تا بهمن ماه سال ۱۴۰۱ در سراسر کشور با برگزاری دوره های آموزشی از قبیل مدیریت مشارکتی، مهارت های ارتباطی مدیران، برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک، مهارت های زندگی، مدیریت بحران، اصول نظارت و کنترل، نظارت همگانی و سرمایه اجتماعی و اقتصاد خانواده موحد ویژه جوانان فعال سمن ها که در ستادهای ساماندهی امور جوانان استان ها و شهرستان ها عضو هستند، ادامه خواهد داشت.

برگزاری برنامه سه شنبه‌ها با جوانان:

از ابتدای فعالیت دولت مردمی، در مجموع تعداد ۵۹۶ برنامه سه شنبه ها با جوانان با حضور مدیرکل استان، معاونین مربوطه و جوانان استان و شهرستان در سراسر کشور برگزار شده است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *