به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118؛ همزمان با هفته دولت، علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران با محسن منصوری، استاندار تهران دیدار کرد. رئیس کل دادگستری در دیدار که در استانداری تهران برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر به خصوص شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را به استاندار، مدیران استانداری و دستگاه‌های اجرایی و کارمندان تلاشگر تبریک گفت و بیان کرد: امروز شاهد تلاش‌های دلسوزانه و مخلصانه دولت مردمی هستیم که با حضور نیروهای انقلابی و ارزشی و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، عهده‌دار اداره امور اجرایی کشور در بدترین شرایط اقتصادی و مالی هستند و از این نظر ضمن تبریک از درگاه خداوند منان نیز سپاسگزاریم.

فضای همکاری و همدلی در مجموعه مدیریتی استان تهران ایجاد شده است

علی القاصی‌مهر در ادامه سخنان خود، استاندار تهران را از نیروهای انقلابی، ارزشی، فعال و پیگر در میدان عمل توصیف کرد که در عرصه اجرایی استان با مجاهدت لازم در تلاش است و فضای همکاری و همدلی را در مجموعه مدیریتی استان ایجاد کرده است.

وی گفت: مدیرانی که امروز در مجموعه استانداری به اداره امور می‌پردازند، با تلاش و مجاهدت خستگی‌ناپذیر در حال خدمت به مردم هستند و این نقطه عطفی در مجموعه استانداری تهران بوده که لازم است از همه تشکر کنیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران تأکید کرد: در شرایط امروز، از هماهنگی و همدلی که بین قوای سه گانه و به‌خصوص بین مجموعه دولت و قوه قضائیه است، باید حداکثر بهره‌برداری و استفاده را در خدمت به مردم داشته باشیم.

برای افزایش سرمایه اجتماعی کشور تلاش خود را به کار می‌گیریم

محسن منصوری، استاندار تهران نیز در این دیدار با تشکر از رئیس کل و معاونین قضائی دادگستری استان تهران به منویات مقام معظم رهبری در نشست صبح امروز با هیئت دولت اشاره کرد و گفت: افزایش امید و اعتماد مردم توفیق بزرگی است که در این مدت کوتاه، دولت مردمی بدان دست یافته است.

منصوری با اشاره به اینکه قوای سه گانه از جمله دستگاه‌های اجرایی، قضائی و سایر نهادها و مراجع مختلف، در کنار یکدیگر حاکمیت و دولت را تشکیل می‌دهند، گفت: تمامی این اجزا تعریف شده به مثابه تار و پود جمهوری اسلامی ایران است و مردم نیز قوا و دستگاه‌ها و نهادها را از یکدیگر جدا نمی‌دانند.

منصوری گفت: اهتمام و تلاش خود را به کار می‌گیریم تا سرمایه اجتماعی کشور را بیش از پیش افزایش داده و این حس امید و اعتماد را روز به روز گسترش دهیم.

بررسی راهکارهایی برای بسته شدن پرونده کیان تایر

در ادامه این دیدار که به مناسبت هفته دولت و با حضور رئیس کل و معاونین قضائی دادگستری و استاندار و معاونین وی برگزار شد، پرونده در جریان شرکت “کیان تایر” با نگاهی متفاوت روی میز نمایندگان عالی قوه مجریه و قوه قضائیه در استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای بسته شدن نهایی پرونده این شرکت پیشنهاد شد.

استاندار تهران با اشاره به پیگیری‌ها و جلسات مختلف برگزار شده این واحد تولیدی را دچار مباحث و موضوعات مختلفی از جمله مسائل کارگری، اقتصادی، اجتماعی دانست که در عین حال معیشت و تداوم نزدیک به 1000 نفر از کارگران این شرکت تحت تأثیر آن قرار گرفته که از بی‌ثباتی و طولانی شدن زمان تعیین تکلیف این واحد در رنج هستند.

اعلام آمادگی مدیران عالی دستگاه قضائی و اجرایی برای حل مشکلات کیان تایر

منصوری با اشاره به ارزش‌گذاری 2200 میلیارد تومانی برای این شرکت گفت: به عنوان نماینده دولت برای اجرای راهکار قانونی در رفع مشکلات “کیان تایر” اعلام آمادگی می‌کنم.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به اینکه کارخانه “کیان تایر” چندین سال است که به دلیل سوء مدیریت، انباشت بدهی و اقامه دعاوی اشخاص حقیقی و حقوقی با مشکلات متعدد رو به رو شده است، گفت: حکم ورشکستی این کارخانه در فروردین ماه سال 91 صادر و طبق قانون اداره امور این کارخانه نیز به اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران سپرده شده است.

القاصی‌مهر صدور حکم ورشکستگی توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران، در آن مقطع زمانی را موجب نجات شرکت “کیان تایر” از شرایط بسیار سختی دانست که این شرکت در آن قرار گرفته بود.

حکم به ورشکستگی کیان تایر امکان حفظ سرمایه شرکت و سرمایه‌گذاران را فراهم کرده است

القاصی‌مهر گفت: با توجه به اینکه، زمانی که حکم به ورشکستگی یک شرکت صادر می‌شود تمام دیون بر عهده آن واحد به حالت تعلیق درمی‌آید، اعم از بانک‌ها، تأمین اجتماعی، دستگاه‌های مختلف و حتی اجرائیه‌های صادر شده دیگر مراجع مبنی بر فروش اموال و دستگاه‌های کارخانه متوقف می‌شود، لذا صدور این حکم ورشکستگی یک خدمت بزرگ دستگاه قضائی و استفاده از سازو کار و تدبیر قانونگذار برای اینگونه مشکلات بوده است.

وی افزود: حکم به ورشکستگی “کیان تایر” امکان حفظ سرمایه شرکت و سرمایه‌گذاران را به عنوان یک داشته عمومی برای مردم فراهم ساخته است و با این راهکار از سال 1399 که حکم ورشکستگی صادر شده است، تلاش شده فعالیت آن متوقف نشده و کارخانه تعطیل نشود.

القاصی‌مهر گفت: هر چند یکی از مشکلات این کارخانه عدم تناسب تولیدات و میزان سوددهی است و برای رونق یافتن تولید این کارخانه پیشنهاد، واگذاری به شخصی است که سرمایه‌گذاری کرده و با تخصص لازم وارد میدان شود تا این سرمایه عظیم به بهترین نحو مورد استفاده قرار گیرد.

پیشنهاداتی در خصوص شرکت کیان تایر به دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ارسال شده است

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به پیگیری برخی از راهکارهای قانونی به نفع این شرکت از طریق دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: طی گزارشی که به رئیس قوه قضائیه تقدیم شده، پیشنهادات لازم برای طرح در نشست سران قوای سه گانه به منظور صدور مجوز برای ایجاد فرصت زمانی ارائه شده است.

القاصی‌مهر گفت: اداره تصفیه و امور ورشکستگی برای واگذاری این شرکت چندین بار اقدام کرده و همچنین آمادگی دادگستری کل استان تهران را برای حمایت قضائی در جهت تقویت و احیای این واحد تولیدی اعلام می‌کنیم.

بابک ترکی معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران نیز طی گزارشی به بیان راهکارها و پیشنهادات برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بیشتر در آینده برای این واحد تولیدی پرداخت.

ترکی گفت: همکاری اداره‌کل تأمین اجتماعی در خصوص حق بیمه کارگران یکی از پیشنهادها و درخواست‌های این اداره است.

در ادامه این نشست در خصوص راهکارهای اجرایی و قانونی برای واگذاری سریع‌تر شرکت “کیان تایر” به مالکین حقیقی یا حقوقی مباحثی طرح و مقرر شد توسط یک کمیته مشترک با حضور معاونین و کارشناسان استانداری و دادگستری کل استان تهران مورد پیگیری قرار گیرد.

پایان پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *