به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، علی القاصی‌مهر؛ رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از پرونده‌های قضایی اغتشاشات اخیر در دادسرا در حال بررسی و تحقیقات است، اظهار کرد: رأی بدوی برخی از این پرونده‌ها صادر شده است.

القاصی‌مهر که در حاشیه جشن آزادسازی زندانیان “معسر” به همت بسیج حقوقدانان در جمع خبرنگاران حضور داشت، ادامه داد: تعداد قابل توجهی از پرونده‌ها برای تکمیل تحقیقات در اختیار ضابطان قضائی قرار دارد تا تمامی اسناد و مدارک به طور دقیق بررسی شود.

وی افزود: کیفرخواست بخش دیگری از پرونده‌ها صادر شده و هم‌اکنون‌ در حال رسیدگی در دادگاه هستند که برای بخشی از آنها حکم اولیه صادر شده و در مرحله ابلاغ است و در صورت فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: به احکام اعدام صادر شده مرتبط با اغتشاشات اخیر اعتراض صورت گرفته که دادگاه تجدید نظر بررسی آنها را آغاز کرده است.

القاصی‌مهر گفت: رسیدگی‌های قضائی مرتبط با اغتشاشات در چارچوب موازین شرعی و قانونی است و تأکید داریم که تشریفات قانونی در دادسرا و دادگاه برای متهمین رعایت و قانون و‌ حق اجرا شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *