رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و گاهی رعد و برق در غالب استان‌ها و تشکیل توده گرد و غبار در کشور عراق و انتقال آن به نواحی غرب و جنوب غرب کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با آبادی 118 درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: روز چهارشنبه(۱۹ مردادماه) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، فارس، مرکزی، شرق همدان ،غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق لرستان، غرب هرمزگان و ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های تهران، البرز و سمنان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر، وقوع رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: این شرایط روز پنجشنبه (۲۰ مردادماه) در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جنوبی انتظار می‌رود. روزهای جمعه تا یکشنبه (۲۱ تا ۲۳ مردادماه) در اغلب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم است.

وی افزود: طی پنج روز آینده در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق و مرکز و روزهای پنجشنبه تا شنبه (۲۰ تا ۲۲ مردادماه) در بخش‌هایی از جنوب کشور وزش باد شدید و در نواحی مستعد به‌ویژه منطقه زابل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان طی سه روز آینده شکل‌گیری توده گردوخاک در کشور عراق و انتقال آن به نواحی غرب و جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

وی افزود: طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۰ مردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۲۱ مردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای  ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۱۹ و ۲۰ مردادماه) اهواز با دمای ۵۰ و۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۲ و۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *