به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آبادی 118، امین‌حسین رحیمی؛ وزیر دادگستری و غلامعلی محمدی؛ رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور صبح امروز (پنجشنبه 3 آذر) از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید کردند.

وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید ضمن حضور در بخش‌های مختلف کانون، با مددجویان این مرکز از نزدیک گفت‌وگو کردند و به رفع مشکلات و پیگیری دغدغه‌های آنان پرداختند.

خوابگاه‌ها، واحد مشاوره، بهداری، مجتمع فرهنگی، کارگاه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی و … از بخش‌های مختلفی بودند که در این دیدار مورد سرکشی و ارزیابی قرار گرفتند.

در جریان این بازدید، 4 مددجوی این مرکز با حمایت مدیرکل زندان‌های استان تهران و مرکز مراقبت، با اهدای شاخه گل، آزاد و به جمع جامعه و آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

وزیر دادگستری خطاب به مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان تهران، گفت: مهم‌ترین مسأله این است که تمامی شما متوجه شوید که مرتکب اشتباه شده‌اید.

رئیس سازمان زندان‌ها نیز در گفت‌وگو با مددجویان کانون گفت: ارفاقات کانون شامل آن دسته از مددجویانی می‌شود که در زمان تحمل کیفر در کانون دیگر مرتکب هیچ تخلفی نشوند همچنین حسن اخلاق و رفتار داشته باشند و آثار ندامت نیز در مددجو وجود داشته باشد در این صورت مشمول ارفاقات قانونی می‌شوند.

در کانون اصلاح و تربیت استان تهران برای هر گروه از مددجویان که براساس تفکیک سن جداگانه نگهداری می‌شوند یک مددکار قرار داده شده تا روزانه به سوالات مددجویان پاسخ دهند به طور کلی در این کانون 7 مددکار و 5 روانشناس وجود دارد.

کانون اصلاح و تربیت استان تهران پرونده‌های مددجویان را به صورت مرتب واکاوی می‌کند

وزیر دادگستری در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران ضمن تشکر از رئیس سازمان زندان‌ها و همکاران کانون اظهار کرد: امروز از بخش‌های مختلف کانون بازدید و تقریبا با اکثر مددجویان گفت‌وگو کردیم که برخی از آنها مسائل قضائی را مطرح کردند.

وی افزود: مددجویان کانون اصلاح و تربیت از وضعیت موجود راضی بودند و خدمات خوبی نیز به آنها ارائه می‌شود.

وزیر دادگستری بیان کرد: اقدامات کانون اصلاح و تربیت باید به‌گونه‌ای باشد که مددجویان پس از آزادی مجدداً به کانون بازنگردند لذا اقدامات کانون از لحاظ رسیدگی به مسائل بهداشتی، تغذیه، تفریح و سرگرمی و حرفه‌آموزی بسیار مناسب بود.

وی در ادامه گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته اکثر مددجویان کانون اصلاح و تربیت مشکلات خانوادگی داشتند که منجر به جرم آنها شده است که باید پس از آزادی، سازمان‌های مربوطه همچون سازمان بهزیستی پیگیری کنند تا مشکلات خانوادگی مددجویان نیز رفع شود.

رحیمی عنوان کرد: در بازدید امروز متوجه شدیم که اقدامات سازمان زندان‌ها برای بازپروری، تربیت و اصلاح نوجوانانی که مرتکب جرم شده و مطابق احکام قضائی به این کانون معرفی شده‌اند بسیار مثبت است.

وی افزود: سازمان زندان‌ها به لحاظ بودجه و اعتبارات بسیار ضعیف بوده و با توجه به گستردگی سازمان زندان‌ها در سراسر کشور امکانات بسیار کم است؛ بنابراین در بودجه سال 1402 کمک می‌کنیم تا وضعیت سازمان زندان‌ها در سال آینده به لحاظ امکانات و ارائه خدمات بهتر به مددجویان مطلوب‌تر شود.

محمدی؛ رئیس سازمان زندان‌ها هم در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران ضمن قدردانی از حضور و بازید وزیر دادگستری از بخش‌های مختلف کانون، اظهار کرد: عمده نکته‌ای که مدنظر سازمان زندان‌ها بوده و انتظار پیگیری آن را داریم مربوط به تامین اعتبارات، بودجه و نیروی انسانی مورد نیاز سازمان زندان‌ها است تا سازمان در راستای رسالت‌ها و ماموریت‌هایی که دارد به بهترین وجه ممکن عمل کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *