بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۵شهریورماه) ۹۵ و درآستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش آبادی 118، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ وکیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۴ بود و میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار گرفت.

غلظت آلاینده‌ها در ساعت ۱۷ روز دوشنبه (۱۴ شهریورماه) با رسیدن به عدد ۱۷۱ به اوج خود رسید و در شرایط ناسالم برای همه قرار گرفت اما دوباره از ساعت ۱۹ همان روز کاهش یافت و به وضعیت قابل قبولی رسید همچنین از ساعت ۱۲ تا ۵ صبح امروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته بود و از  ساعت ۶ با رسیدن به عدد ۹۸ به وضعیت قابل قبول رسید. این شرایط تاکنون ادامه داشته است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *